Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Przędza ceramiczna BIO w szczeliwach i sznurach

Włókna ceramiczne są rodzajem tworzyw ogniotrwałych, które charakteryzują się dużą odpornością termiczną i chemiczną oraz dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Ich popularność i produkcja wzrosły wraz z zakazem stosowania azbestu, którego są zamiennikiem. Jednak badania nad włóknami glinokrzemianowymi wykazują ich szkodliwość dla zdrowia (nie taką jak azbest oczywiście), zwłaszcza w kontakcie z drogami oddechowymi. Odpowiedzią są włókna zastępcze z przędzy BIO, czyli innowacja na rynku substancji chemicznych.

 

Dlaczego warto wymieniać produkty na te z oznaczeniem BIO?

Zastępowanie szkodliwych substancji chemicznych bezpiecznymi odpowiednikami wynika z różnego rodzaju korzyści dla przedsiębiorstwa, a także z wymogów prawnych. Do najważniejszych korzyści dla firmy można zaliczyć zwiększenie bezpieczeństwa, uzyskanie przewagi konkurencyjnej, napędzanie innowacji a czasami nawet zmniejszenie kosztów produkcji.

Z punktu widzenia użytkowników i ludzi pracujących przy wytwarzaniu danego produktu, kwestia bezpieczeństwa wysuwa się jednak na pierwszy plan. Dlatego firma Holtex rekomenduje stosowanie zamienników dla włókien glinokrzemianowych, w postaci przędzy ceramicznej BIO.

  • przędza ceramiczna BIO

Zawiera ona tlenki wapnia i magnezu, które sprawiają, że włókienka ulegają biodegradacji, dzięki czemu uznawane są za bezpieczne dla organizmów żywych. Stosowane zamiennie produkty BIO nie tylko stoją na straży zdrowia człowieka, ale zachowują również właściwości swoich poprzedników.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że pewne zmiany wymagają czasu i zmian w budżecie, dlatego tradycyjne sznury i szczeliwa ceramiczne wciąż możesz znaleźć tutaj: https://holtex.pl/menu/produkty/termoizolacje/sznur-ceramiczny-2421/ . W razie pytań zachęcamy do kontaktu, gdzie nasi doradcy techniczni chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i przedstawią opcje zamiany tradycyjnej przędzy glinokrzemianowej na przędzę BIO. Tego rodzaju produkty sprowadzamy na zamówienie.

  • sznur ceramiczny

  • przędza ceramiczna

Zamiana włókien ceramicznych na przędzę ceramiczną BIO – czy warto?

 

Ilekroć na rynku pojawiają zamienniki danych produktów, tylekroć może powstać wątpliwość, czy warto zamieniać produkt, który do tej pory się sprawdzał. Zwłaszcza, gdy cena nowego zamiennika jest wyższa. W takiej sytuacji kluczowa jest odpowiedź na pytanie, czym różni się zamiennik od dotychczasowego produktu i jakie to przyniesie korzyści.

W przypadku włókien ceramicznych (glinokrzemianowych) zamienniki oznaczają bezpieczeństwo dla użytkowników. Powstałe zamienniki są efektem innowacji na rynku substancji chemicznych, która dąży do wyeliminowania niebezpieczeństwa związanego z produkcją i użytkowaniem danego produktu.

 

Dlaczego więc warto zastępować włókna ceramiczne przędzą BIO?

 

Sznury i szczeliwa ceramiczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłu i są doskonałą termoizolacją i uszczelnieniem spoczynkowym. Jednak włókna glinokrzemianowe są szkodliwe dla zdrowia i praca z nimi wymaga zachowania dużej ostrożności. Narażenie występuje głównie poprzez drogi oddechowe, dlatego podczas pracy konieczne są odpowiednie wyciągi i ochrona przed wdychaniem pyłu. Może on powodować kaszel i ból gardła a długotrwałe wdychanie pyłu może doprowadzić nawet do uszkodzenia płuc. W kontakcie ze skórą i oczami włókna ceramiczne powodują zaczerwienienie i świąd. Istnieje również podejrzenie, że mają działanie kancerogenne.

Szkodliwość włókien ceramicznych jest oczywiście znacznie mniejsza niż azbestu, którego są zamiennikiem, jednak nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Dlatego podobnie jak w przypadku azbestu, którego stosowanie zostało objęte zakazem, istnieje prawdopodobieństwo, że podobny los spotka włókna ceramiczne, które zostaną zastąpione bezpiecznymi produktami z przędzą BIO. Dziś są to jedynie domysły lub nawet prognozy, jednak wprowadzenie bezpiecznych zamienników powinno nastąpić przede wszystkim w trosce o zdrowie człowieka.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

przędza ceramiczna BIO, przędza ceramiczna