Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Płyty uszczelkarskie dla przemysłu spożywczego

Obecnie płyty uszczelkarskie występują w wielu rodzajach i wariantach. Przeznaczone są do uszczelniania instalacji z różnymi rodzajami mediów i we wszelkich rodzajach przemysłu. Jednak w przypadku płyt uszczelniających w przemyśle spożywczym należy upewnić się, czy posiadają one specjalny certyfikat, pozwalający na kontakt uszczelnienia z wodą pitną i żywnością.  Dzięki nowej technologii i zastosowaniu specjalnej kompozycji włókien mineralnych i wypełniaczy związanych kauczukiem, dostępne na rynku płyty są nie tylko elastyczne i doskonale przylegające do gładkich powierzchni, ale także są bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

 

Wybór płyty uszczelniającej dla przemysłu spożywczego

  • Płyty uszczelkarskie

Jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze płyty uszczelniającej dla przemysłu spożywczego jest kwestia bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością i wodą pitną. Dlatego przed zakupem warto upewnić się, czy płyta posiada atest higieniczny PZH, który jest świadectwem, że dany wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta, jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Przykładem takiej płyty uszczelkarskiej może być Temafast Economy lub Temasil NG.

 

Rodzaj płyty / warunki pracy

Temafast Economy

Temasil NG

Maksymalne ciśnienie

4 MPa

10 MPa

Maksymalna temperatura chwilowa

210 °C

 400°C

Temperatura pracy ciągłej

140°C

250°C

Temperatura pracy ciągłej z parą wodną

120°C

200°C

 

U dobrego sprzedawcy znajdziemy także inne płyty uszczelkarskie, które przeznaczone są do pracy w różnych warunkach i posiadające odpowiednie dla danej działalności parametry.

 

Płyty uszczelkarskie w przemyśle spożywczym i ich zalety

  • Uszczelka Temafast Economy

  • Uszczelka Temasil NG

Płyty uszczelkarskie w przemyśle spożywczym posiadają takie same właściwości użytkowe jak płyty stosowane w pozostałych gałęziach przemysłu. Jednak ich przewagą nad tradycyjnymi płytami jest możliwość stosowania w instalacjach mających kontakt z wodą pitną i żywnością, dzięki czemu są przyjazne dla zdrowia i środowiska.

Czego możemy oczekiwać od dobrej płyty uszczelkarskiej?

  • Możliwość samodzielnego wycinania uszczelek o dowolnym kształcie.
  • Elastyczność i dobre dopasowanie nawet do idealnie gładkiej powierzchni.
  • Skuteczność w wymagających warunkach pracy, takich jak wysokie ciśnienie i temperatura.
  • Wysoka skuteczność uszczelnienia takich mediów jak woda, powietrze, gaz i różnego rodzaju czynników agresywnych, takich jak kwasy i zasady.

Ponieważ przemysł spożywczy wymaga niezbędnych atestów bezpieczeństwa, podczas wyboru właściwej płyty uszczelkarskiej należy wziąć pod uwagę nie tylko jej właściwości mechaniczne i pracę w danym ciśnieniu i temperaturze, ale także opatrzenie płyty atestem PZH. Wówczas zyskamy pewność, że uszczelnienie nie tylko spełni swoją rolę w instalacji, lecz będzie również bezpieczne i nie narazi personelu na utratę zdrowia.

 

Płyty uszczelkarskie znajdziecie w dziale

USZCZELNIENIA TECHNICZNE/PŁYTY USZCZELNIAJĄCEDodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

płyty uszczelkarskie w przemyśle spożywczym, płyty uszczelniające, płyty uszczelkarskie dla przemysłu spożywczego, płyty na uszczelki