Kontakt

Folia aluminiowa — niezastąpiona w pakowaniu czekolady

Czekolada jest znana i uwielbiana od wieków na całym świecie. Trudno znaleźć kogoś, kto powie, że za nią nie przepada. Lubimy ją smakować oraz obdarowywać innych. Aby jednak mogła zachować świeżość przez długi czas, musimy odpowiednio ją zapakować. W tym celu idealnie sprawdza się folia aluminiowa. Dzięki swoim właściwościom doskonale chroni czekoladę przed wilgocią oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Zobacz, dlaczego folia aluminiowa jest idealna do pakowania czekolady i innych tego typu słodyczy.

Omawiany w artykule produkt znajdziesz w dziale FOLIE ALUMINIOWE. Znajdują się tam różne rodzaje folii aluminiowych, w tym laminowane, laboratoryjne, budowlane, spożywcze przemysłowe, dla cateringu i kolorowe (staniol). 

Jak złożyć zamówienie? Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Możesz liczyć na darmowe doradztwo techniczne. Pomożemy wybrać odpowiedni produkt i ustalimy najlepszą cenę!

Dlaczego folia aluminiowa do pakowania?

Folia aluminiowa to popularny i sprawdzony materiał opakowaniowy, który jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym, w tym do pakowania czekolady. Istnieje kilka kluczowych powodów, dla których folia aluminiowa jest doskonałym wyborem:

folia aluminiowa do pakowania czekolady
Folia aluminiowa to niezawodny sposób pakowania czekolady
 • Ochrona przed wilgocią i światłem.
  Czekolada jest wrażliwa na wilgoć i światło, które mogą wpłynąć na jej smak i trwałość. Folia aluminiowa działa jako doskonała bariera przed wilgocią i promieniami UV, co chroni czekoladę przed zepsuciem i utratą jakości. To szczególnie ważne, gdy czekolada jest przechowywana w miejscu, w którym temperatura zmienia się i może dochodzić do kondensacji, czyli skraplania pary wodnej na powierzchni czekolady. Folia aluminiowa działa jako bariera, która zapobiega kontaktowi pary wodnej z czekoladą, chroniąc ją przed wilgocią.
 • Dłuższa trwałość produktów czekoladowych.
  Dzięki właściwościom hermetycznym folia aluminiowa spożywcza utrzymuje świeżość czekolady przez dłuższy czas. Zabezpiecza ją przed działaniem powietrza, które może powodować utratę smaku i aromatu.
 • Łatwość dostosowania. Folia aluminiowa jest łatwa do dostosowania do różnych kształtów i rozmiarów produktów, co pozwala na tworzenie opakowań dopasowanych do konkretnych potrzeb. To daje producentom dużą elastyczność w projektowaniu opakowań.
 • Estetyka i możliwości brandingowe.
  Folia aluminiowa pozwala na tworzenie estetycznych opakowań, które przyciągają uwagę klientów. Można ją łatwo zadrukować, umożliwiając dodanie logo, grafik i informacji o produkcie, co pomaga w budowaniu marki.
 • Recykling.
  Warto również podkreślić, że folia aluminiowa jest w pełni recyklingowalna, co wpisuje się w obecne trendy związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Wybierając opakowania z folii aluminiowej, dbasz nie tylko o jakość produktu, ale także o środowisko.

Estetyka opakowań z folii aluminiowej

Dzięki bogatej palecie kolorystycznej folii aluminiowej do pakowania czekolady można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli ciekawy i kuszący wygląd opakowania z jego funkcjonalnością. Mówi się, że pierwsze jedzą oczy i rzeczywiście coś w tym jest. O ile tabliczki czekolady pakowane są dodatkowo w papier, o tyle różnego rodzaju czekoladowe cukierki już nie zawsze. Dzięki temu kolorowe i błyszczące kulki z czekolady wprost przyciągają spojrzenie i zapraszają do kupna. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kolorową folią aluminiową do pakowania czekolady i innych słodyczy. Jak powszechnie wiadomo, folia aluminiowa ma mnóstwo różnych zastosowań, więc możesz ją wykorzystać do pakowania prezentów, robienia ozdób i wielu innych rzeczy. Jednym z bardziej widowiskowych zastosowań kolorowej folii aluminiowej, zwanej inaczej staniolem, są szopki krakowskie, o których pisaliśmy już na naszym blogu w artykule: „Staniol od HOLTEX na konkursie Szopek Krakowskich". Już nie możemy doczekać się kolejnego konkursu!

folia aluminiowa do pakowania czekolady
opakowania z folii aluminiowej mogą mieć różne kszatły i kolory
kolorowa folia aluminiowa
kolorowa folia aluminiowa daje wiele możliwości
folia aluminiowa do czekoladek
eleganckie opakowanie z folii aluminiowej

Folia aluminiowa nie tylko do czekolady

Folia aluminiowa spożywcza jest również bardzo popularna jako podkład pod pizzę. Jest odporna na działanie wysokiej temperatury, dlatego tak dobrze nadaje się do pakowania gorących dań. Dłużej utrzymuje ich wysoką temperaturę, co jest szczególnie istotne w transporcie gotowego dania z restauracji do klienta. Nie przepuszcza wilgoci i pozwala zachować aromat na dłużej. Więcej o tym zastosowaniu folii aluminiowej pisaliśmy w artykule: „Folia aluminiowa na podkłady pod pizzę". 

Najczęściej wybieranym rodzajem w tej kategorii jest folia w arkuszach i w podajniku. Oba rodzaje są wygodne w zastosowaniu i mogą być wykorzystywane do wielu innych zastosowań. Uniwersalność jest jedną z największych zalet folii aluminiowej.

Folia aluminiowa spożywcza od Holtex

Jeśli szukasz folii aluminiowej spożywczej do swoich produktów, jesteś w dobrym miejscu. Gdy chodzi o świeżość i jakość produktów spożywczych, a zwłaszcza tak pysznych, jak czekolada, nie ma miejsca na kompromisy. A dodatkowo możesz liczyć na korzystną cenę i szeroki wybór. Znajdziesz u nas różne rodzaje folii, która doskonale sprawdza się w branży spożywczej. Oprócz atrakcyjnej folii kolorowej mamy folię w arkuszach, która świetnie sprawdza się w cateringu. Do takich produktów jak na przykład masło, proponujemy folię aluminiową laminowaną papierem. Zachęcamy więc do kontaktu. Zadzwoń do nas i zapytaj o odpowiednie opakowanie do Twoich produktów. Zachęcamy również do wizyty osobistej w naszej firmie w Łodzi. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci nasze produkty przy dobrej kawie.

Czy wiesz, jakie są różnice między gumami SBR, NBR i EPDM? Wejdź i zobacz, która guma najlepiej sprawdzi się w produkcji opon, która w kontakcie z olejami, a która jest niezrównana w warunkach zewnętrznych. 
Odkryj, jak te gumy mogą poprawić wydajność i trwałość Twoich produktów. 

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10