Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Uszczelki płaskie do połączeń kołnierzowych

Uszczelki płaskie należą do najczęściej stosowanych i dostępnych na rynku. Wykorzystywane są w uszczelnianiach spoczynkowych a ich celem jest utrzymanie w instalacji ciśnienia, cieczy lub gazu. Ich właściwy wybór jest bardzo istotny, ponieważ zapobiegają awarii instalacji, która mogłaby nastąpić na skutek wycieku medium na zewnątrz.

 

 

Materiały, z których wykonuje się uszczelki płaskie

uszczelki płaskie

Uszczelki płaskie wycina się z płyt bezazbestowych, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w rurociągach. Są one jedną z podstawowych metod uszczelnienia połączeń kołnierzowych i doskonale sprawdzają się w instalacjach z parą wodną, wodą pitną, gazami i kwasami zasadowymi. Jednak klingeryt nie jest jedynym materiałem, przeznaczonym do wycinania uszczelek płaskich. Tymi materiałami są również:

  • różne rodzaje płyt gumowych, na przykład NBR, SBR, EPDM itp.

  • filce techniczne i tkaniny termiczne,

  • włókna aramidowe, celulozowe, szklane i węglowe

  • grafit ekspandowany

  • tworzywa konstrukcyjne termoplastyczne, takie jak POM, PA, PTFE, tekstolit

Wybór odpowiedniego materiału jest uwarunkowany przede wszystkim rodzajem medium w instalacji, temperaturą, ciśnieniem i różnego rodzaju warunkami zmiennymi. Parametry uszczelek wykrawanych z różnego rodzaju materiałów, wynikają bowiem z parametrów tych materiałów, a także wskazań normatywnych wynikających z norm, zgodnie z którymi są wykonane.

 

 

Jak wybrać właściwą uszczelkę płaską?

 

uszczelki płaskie

Właściwe uszczelnienie to jedna z podstaw prawidłowego działania każdej instalacji. Warto więc dobrze zapoznać się z parametrami uszczelek płaskich. Wybór niewłaściwego materiału może skutkować utratą szczelności, a to z kolei może doprowadzić do awarii instalacji i zagrożenia dla życia i zdrowia. Z kolei wysokoparametrowy materiał w instalacji o niskich parametrach pracy może generować niepotrzebne koszty. Dlatego składając zamówienie na uszczelkę płaską (i każdą inną) należy podać:

  • materiał uszczelki

  • rodzaj uszczelnianego medium

  • temperaturę i ciśnienie medium uszczelnianego

  • geometrię uszczelki (typ i wymiary uszczelki, numer normy, ciśnienie i średnicę nominalną, rysunek uszczelki)

Na podstawie powyższych danych nasz doradca techniczny doradzi najlepszy wybór. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz zapoznania się z innymi rodzajami uszczelek z naszego asortymentu.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelka płaska do połączeń kołnierzowych