Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Uszczelka wyczystki kolana kotła CO

Przegląd systemu odprowadzania spalin w domu z kotłem CO

 

Podstawowym obowiązkiem użytkowników kotłów CO jest sprawdzanie przewodów dymowych conajmniej dwa razy do roku, a wentylację raz do roku.

Gromadząca się na ścianach przewodów kominowych sadza zmniejsza ich przekrój. Powoduje zarazem niedrożność.
Wynikiem zaniedbania czyszczenia komina jest jego zapchanie się smołą, może wydzielać się również czad.

 

Sadza w kominie może się zapalić, a nawet wybuchnąć. Niebezpieczne są również gnieżdżące się w przewodach ptaki. Dlatego też tak ważne jest okresowe czyszczenie komina.
Przewody, drzwiczki rewizyjne oraz wyczystki muszą być szczelne.

 

Skutki zaniedbania czyszczenia przewodów kominowych:
Słodkawy smak w ustach i osłabienie, są to objawy zatrucia tlenkiem węgla, albo głośny wybuch - takie mogą być skutki nie czyszczenia komina.

Przewody, drzwiczki rewizyjne oraz wyczystki muszą być szczelne.

 

Uszczelka wyczystki kolana


Wyczystka  - jest elementem układu kominowego pozwalającym na wyczyszczenie zalegającej sadzy czyli produktu ubocznego powstającego na skutek  spalenia. Nagromadzenie sadzy w przewodzie kominowym prowadzi do jego zatkania, a co za tym idzie uniemożliwia korzystanie z komina.

 

Kolana z wyczystką mogą wyglądać następująco:

Uszczelka wyczystki wykonana jest z włókien ceramicznych o wysokiej czystości z niewielką domieszką spoiwa organicznego. Charakteryzuje się on niską przewodnością cieplną i dobrą wytrzymałością podczas obróbki.

 

Firma Holtex ma możliwość wykonania uszczelek do wszelkiego rodzaju drzwiczek rewizyjnych jak i wyczystek. W celu dokonania dokładnej wyceny zapraszamy do składania zapytań ofertowych.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.