Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Termoizolacje - ważny element w przygotowaniach do sezonu grzewczego.

Do grupy materiałów termoizolacyjnych stosowanych w przemyśle zaliczyć można:

 

Maty ceramiczne

Są to miękkie i lekkie maty z włókna glinokrzemianowego o gęstości w przedziale 90 do 130 kg/m³. Maty ceramiczne występują w rolkach o różnych grubościach od 10 do 50 mm.  Termoizolacja ta jest stosunkowo łatwa w montażu za pomocą kotew i klejów ceramicznych.

 

Papier ceramiczny

Jest to elastyczny i sprężysty materiał o dość dobrej wytrzymałości mechanicznej, gęstość około 200 kg/m³. Występuje w rolkach o różnej grubości - od 1 mm do 5 mm. Jest to termoizolacja dedykowana do wycinania podkładek, uszczelek oraz do wykonywania membran i filtrów wysokotemperaturowych.

 

Tektury ceramiczne

Jest to substytut tektur azbestowych. Wykonywane na bazie włókien ceramicznych i mineralnych z użyciem termoodpornych wypełniaczy i lepiszczy. Tektura ceramiczna charakteryzuje się niską gęstością, odpornością na wstrząsy cieplne, łatwością obróbki. Przy ich produkcji zastosowano technologię papierniczą, która to odznacza się uporządkowanym ułożeniem włókien, co wzmacnia machanicznie ten materiał i umożliwia stosowanie go jako materiału uszczelniającego.

 

Płyty ceramiczne

Są to twarde płyty termoizolacyjne formowane próżniowo, występują w gęstościach 260 kg/m3 oraz 300 kg/m3. Stosowane są w piecach hutniczych jako wykładziny wózków piecowych oraz osłony ogniowe i wypełnienia szczelin dylatacyjnych. Dostępne formaty - 1000 mm x 1000 mm. Płyty ceramiczne pakowane są w zależności od grubości od 2 do 10 sztuk w kartonie.

 

Tkaniny i taśmy termoizolacyjne

Są to termoizolacje wykonane w procesie splatania przędz ( szklanych, ceramicznych ), który to wzmacnia wyrób czyniąc go niepodatnym na rozwarstwienia nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Są to uszczelnienia i termoizolacje statyczne wykorzystywane w środowisku niskiego ciśnienia. Aplikowane głównie jako izolacje cieplne różnego rodzaju maszyn, instalacji oraz urządzeń, gdzie występuje kontakt z wysoką temperaturą,  stosowane także jako osłona węży lub kabli pracujących w pobliżu źródeł ciepła.

 

Szczeliwa oraz sznury szklane i ceramiczne

To jedne z najbardziej popularnych termoizolacji. Miękkie, łatwe w montażu, wytrzymałe na podwyższoną temperaturę. Te wszystkie cechy umozliwiają wykorzystanie tych termoizolacji w wielu aplikacjach.

 

Wszystkie te produkty znajdziecie Państwo w naszej zakładce TERMOIZOLACJE.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Termoizolacje to grupa materiałów wykonana na bazie włókien szklanych lub ceramicznych. Są to produkty dedykowane do izolowania powierzchni celem zmniejszenia strat energii. W ofercie firmy maty ceramiczne, płyty ceramiczne, tektury ceramiczne, szczeliwa ceramiczne, taśmy szklene i ceramiczne.