Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Termoizolacje przemysłowe

Termoizolacje przemysłowe to materiały przeznaczone do stosowania w warunkach wysokich temperatur. Ograniczają one przepływ ciepła ze źródła do otoczenia w kontakcie z gorącymi mediami, takimi jak gazy, ciecze, cząstki stałe i stopione, płomienie itp. Zastosowanie właściwej termoizolacji ma wielowymiarowe znaczenie, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo instalacji, oszczędność ekonomiczną oraz ochronę środowiska.

Rola termoizolacji przemysłowych

 

Podstawową rolą każdej termoizolacji przemysłowej jest ograniczenie przepływu ciepła z ośrodka do otoczenia, lub do sąsiedniego ośrodka. Tego rodzaju izolacja jest więc nieodzownym elementem, stanowiącym o bezpieczeństwie funkcjonowania każdej instalacji, przesyłającej gorące media.

 • szczeliwo termoizolacyjne ceramiczne

 • szczeliwo termoizolacyjne szklane

Oprócz bezpieczeństwa bardzo istotną rolą izolacji cieplnej jest efektywność gospodarowania energią. Polega ona na ograniczeniu strat w procesie wytwarzania, przesyłu i wykorzystania energii. Efektywna gospodarka energią to z kolei lepsze funkcjonowanie instalacji oraz korzyści finansowe, gdyż ograniczona zostaje utrata ciepła.

Kolejną korzyścią wynikającą z ograniczenia strat ciepła jest ochrona środowiska, ponieważ lepsze wykorzystanie mocy instalacji oznacza mniejszą ilość spalonego paliwa, a to z kolei mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

 

Rodzaje termoizolacji przemysłowych

 

Rodzaje izolacji termicznych uzależnione są od materiału, z jakiego są wykonane oraz od ich przeznaczenia. W firmie Holtex znajdziesz całą gamę termoizolacji szklanych i ceramicznych, przeznaczonych do stosowania w wielu gałęziach przemysłu, na przykład w hutnictwie, odlewnictwie, przemyśle metalurgicznym, energetyce cieplnej, chłodnictwie itp.

Szeroka paleta termoizolacji zawiera takie produkty jak:

 • taśmy szklane i ceramiczne

 • sznury szklane i ceramiczne

 • maty i płyty ceramiczne

 • tektury i papiery ceramiczne

 • koszulki szklane i ceramiczne

 • włókniny termoizolacyjne

 • taśma termoizolacyjna szklana

 • taśma termoizolacyjna ceramiczna

 • sznur termoizolacyjny ceramiczny

Wszystkie te materiały charakteryzują się wysoką odpornością termiczną i stosowane są celem ograniczenia strat energii oraz w celu zabezpieczenia przed przegrzaniem. Stosowanie właściwej termoizolacji zapewnia bezpieczeństwo, korzyści ekonomiczne oraz ochronę środowiska.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego – nasi doradcy techniczni chętnie udzielą porady na temat doboru produktu i wyjaśnią wszelkie wątpliwości.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

termoizolacje, izolacje termiczne, termoizolacje przemysłowe