Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Temasil TITAN - rewolucyjna płyta uszczelkarska

Płyta uszczelkarska TEMASIL TITAN jest nowym, unikatowym materiałem uszczelkarskim do zastosowań wysokotemperaturowych na bazie spoiwa HNBR. Uszczelnienie techniczne wytwarzane  jest z najwyższej jakości składników, których kombinacja zapewnia znakomite właściwości produktu. Unikatowość  płyty uszczelkarskiej Temasil Titan wynika z faktu użycia spoiwa HNBR z najwyższym wskaźnikiem lepkości oraz ściśle kontrolowanej kompozycji, która zawiera wyłącznie 100% p-aramid oraz wysokojakościowe włókna mineralne.

Rezultatem tego połączenia jest rewolucyjne uszczelnienie techniczne, które dzięki swoim właściwościom wychodzi daleko poza poziom tradycyjnie stosowanych płyt uszczelniających.

Skompresowane włókno syntetyczne zawiera spoiwo gumowe, które przyczynia się do utraty jakości materiału uszczelniającego na skutek działania czasu oraz temperatury. W związku z tym materiały te charakteryzują się utratą elastyczności w warunkach podwyższonych temperatur, co może prowadzić do awarii. We wcześniejszym okresie proces starzenia był rekompensowany obecnością włókien azbestowych (do 75%), co w rezultacie, pomimo utraty elastyczności przez spoiwo gumowe, pozwalało utrzymać stabilność materiału uszczelniającego.

Zawartość włókien bezazbestowych w płytach uszczelniających zbudowanych z włókien syntetycznych jest znacznie mniejsza. Powodem są wyższe koszty, jak również ograniczenia procesowe, w wyniku których następuje utrata objętości uzupełniona tańszymi środkami i wypełniaczami proszkowymi, takimi jak kaolin, baryt, talk, silikon, tlenek magnezu. Jakakolwiek utrata sytemu wiążącego przekłada się na właściwości materiału uszczelniającego.

Płyta uszczelniająca TEMASIL TITAN jest rewolucyjnym uszczelnieniem technicznym, który pokonuje limity tradycyjnego materiału uszczelkarskiego poprzez wykorzystanie unikalnego spoiwa wiążącego. Materiał uszczelkarski odznacza się nadprzeciętną elestycznością, nawet w wysokich temperaturach ciągłych, wspaniałą odpornością chemiczną oraz wysokim poziomem szczelności.

Temasil Titan jest uniwersalnym typem uszczelnienia technicznego który można stosować na aplikacjach wody, oleju, benzyny, pary wodnej, gazu, w kwasach organicznych i nieorganicznych, do pracy z czynnikami chłodniczymi oraz środkami smarnymi.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.