Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Targi TRAKO 2019

W dniach 24.09-26.09.2019 w Gdańsku odbyły się 13 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. To prestiżowe spotkanie branży transportu szynowego odbywa się co dwa lata i jest największym spotkaniem w tej kategorii w Polsce oraz drugim w Europie.

Organizatorem targów są Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. Oraz Grupa PKP a partnerami firmy: Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., Bombardier, Knorr-Bremse, Medcom oraz TRACK TEC.

Bogaty program imprezy, wypełniony debatami, konferencjami, seminariami oraz prezentacjami firm, szeroko wyczerpuje tematykę transportu kolejowego. Poruszone są takie zagadnienia jak najnowsze technologie, spedycja i logistyka kolejowa, obecna sytuacja oraz przyszłość transportu szynowego i wiele innych.

 

Płyty wygłuszające z normą kolejową PN-EN 45545

Płyta TEMAFIX SD z normą kolejową PN-EN 45545

Przedmiotem naszego zainteresowania na targach TRAKO były przede wszystkim produkty z normą kolejową PN-EN 45545. Kwestia bezpieczeństwa jest bowiem jedną z najważniejszych w transporcie szynowym. Dobrym przykładem takiego produktu jest płyta izolacyjno-wygłuszająca Temafix SD, która znajduje się w naszym asortymencie. Posiada ona certyfikat zgodności z normą PN-EN 45545-2 A1:2015-12, co oznacza, że spełnia wymogi bezpieczeństwa w zakresie niepalności.

Stosowana jest w podłogach oraz ścianach nowoczesnych pojazdów, które oprócz bezpieczeństwa wyróżniają się również komfortem jazdy. Przykładem takiego pojazdu jest TWIST wyprodukowany przez firmę PESA Bydgoszcz S.A. , który mieliśmy okazję zwiedzić podczas targów.

Jest to nowoczesny, niskopodłogowy tramwaj, wyposażony w wiele udogodnień dla podróżnych, takich jak klimatyzacja oraz rampy dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Ponadto jest to przestronny i komfortowy pojazd, który śmiało wpisuje się w potrzeby naszych czasów.

  • stanowisko firmy PESA na targach TRAKO

Jedną z takich potrzeb jest ochrona środowiska poprzez ograniczenie ilości spalin wytwarzanych przez samochody. Ten problem dotyczy przede wszystkim dużych miast, gdzie korki, kolizje drogowe i zanieczyszczone powietrze dają się dotkliwie we znaki. Przestronność i komfort jazdy nowoczesnym i bezpiecznym tramwajem ma zachęcić kierowców do zmiany samochodu właśnie na tramwaj. Dlatego mamy nadzieję, że wciąż udoskonalane pojazdy szynowe pozwolą osiągnąć ten cel, ponieważ przyczyni się on dobru całego miejskiego społeczeństwa.

 

 

 

 

Widoczny na zdjęciu czerwony pojazd to Elf, czyli Electric Low Floor. Jest to niskopodłogowy, elektryczny, komfortowy i bezpieczny pojazd, który dedykowany jest w różnych wersjach przewozom regionalnym, międzyregionalnym i aglomeracyjnym.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort jazdy są wygodne siedzenia. Tutaj z propozycją wychodzi firma STER. Są to siedzenia przeznaczone do różnego rodzaju pojazdów szynowych: począwszy od tramwajów miejskich, w których dominują nieduże krzesła, po pociągi dalekobieżne, w których pożądane są większe i wygodne fotele:

Oprócz nowoczesnych technologii na targach TRAKO mieliśmy także okazję do zwiedzenia szynowych pojazdów historycznych. Dziś stanowią one atrakcję dla wycieczkowiczów jako linia turystyczna, na przykład w Poznaniu.

 

 

Innego rodzaju atrakcję stanowiła stylowa kawiarenka, serwująca pyszne przekąski i napoje.

 

Przyszłość komunikacji tramwajowej w Łodzi

 

Targi TRAKO to także okazja do zapoznania się z obecną sytuacją transportu szynowego oraz z planami na przyszłość. Łódź można zaliczyć do miast rozwijających się pod tym względem. Sukcesywnie wykonywane są modernizacje infrastruktury oraz powstają nowe odcinki, na przykład krańcówki „Augustów” w kierunku osiedla Olechów wraz z nową pętlą przy zakładzie Della. Silną konkurencją dla transportu tramwajowego jest ŁKA (Łódzka Kolej Aglomeracyjna), która posiada nowoczesny tabor – zespoły Flirt 3 i Impuls 2 i porusza się po zrewitalizowanej sieci kolejowej w obrębie aglomeracji Łodzi.

Kolejnym dużym krokiem w transporcie tramwajowym w Łodzi będzie oddanie eksploatacji tunelu średnicowego pomiędzy dworcami Fabrycznym i Kaliskim, około roku 2022.

Tegoroczne targi TRAKO, podobnie jak poprzednie edycje, uważamy za cenną dawkę wiedzy. Z pewnością będziemy obecni na kolejnej edycji targów, która odbędzie się za dwa lata. Jest to doskonała sposobność do zapoznania się najnowszymi technologiami w kolejnictwie oraz informacjami technicznymi i certyfikacjami, które należy aktualizować.

 Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.