Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Sznur łojowy

Sznur łojowy oraz szczeliwo z łojem są to uszczelnienia techniczne dynamiczne  zbudowane z przędzy bawełnianej impregnowanej łojem. Prosta i naturalna konstrukcja sprawia, że są one obecnie uważane za  jedne z najtańszych sznurów uszczelniających dostępnych na rynku.

Obecność wyłącznie składników naturalnych oraz brak pylenia tego rodzaju uszczelnień umożliwia wykorzystanie tego materiału do kontaktu z żywnością (atesty PZH). Przędza bawełniana bardzo dobrze dopasowuje się do uszczelnianych powierzchni, a obecność łoju zapewnia lepszą smarność oraz brak przepuszczalności.

 

Sznur łojowy powszechnie używany jest do uszczelniania elementów pozostających w kontakcie z żywnością, na przykład do uszczelniania mieszalników, mieszadeł, uszczelniania pomp, połączeń rur wody pitnej - wszędzie tam, gdzie nie występują duże prędkości liniowe oraz wysoka temperatura. Ponadto sznur łojowy znajduje zastosowanie do łączenia i uszczelniania rur kanalizacyjnych stożkowych oraz dławnic pomp do wody brudnej.

 

W ofercie holtex.pl znajdziesz również sznur łojowy z grafitem. Obecność grafitu w pakunku uszczelniającym nadaje lepsze właściwości uszczelniające, ponieważ grafit wulkanizuje się wokół elementu uszczelnianego. Sznur łojowy z grafitem  posiada także wyższe właściwości smarne, posiada dłuższą żywotność oraz może być stosowany przy wyższych temperaturach niż czysty sznur bawełniany z łojem. Cechą negatywną tego uszczelnienia jest wykluczenie go z kontaktu spożywczego (obecność grafitu dyskwalifikuje materiał z pozytywnego atestu PZH).

 

Alternatywą sznura łojowego jest sznur zbudowany z przędzy bawełnianej z talkiem. Obydwa uszczelnienia posiadają podobne parametry techniczne. Różnią się jedynie lepkością produktu, która w przypadku sznura łojowego jest większa i dla niektórych użytkowników może być uciążliwa.

 

W ofercie firmy:

- szczeliwo bawełniane z łojem

- szczeliwo bawełniane łojowe z grafitem

 

 

  • szczeliwo bawełniane z łojem

  • szczeliwo bawełniane z łojem grafitowane

 

Zapraszamy do składnia zapytań ofertowych !Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.