Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Szczeliwa i sznury

Szczeliwo jest materiałem o dużej elastyczności i wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Szczeliwo dzięki specjalnemu splotowi jest elastyczne, miękkie i dokładnie dopasowuje się do uszczelnianych powierzchni. Dzięki temu zapewnia bardzo dobrą szczelność. Szczeliwa i sznury to bardzo szeroka grupa materiałów stosowanych w przemyśle wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba odizolowania powierzchni celem ograniczenia strat energii czy zabezpieczenia przed niekontrolowanym przegrzaniem.


Wykorzystanie szczeliwa zapewnia doskonałą izolację wszystkich tych elementów, które narażone są na przegrzanie. Szczeliwo blokuje dostęp nagrzanego powietrza, uniemożliwia nagromadzonym w urządzeniach gazom i oparom wydostanie się na zewnątrz. Dzięki szczeliwom możemy bezpiecznie użytkować takie urządzenia jak kotły, suszarki, piece, wysokotemperaturowe linie technologiczne.


Wykorzystanie najwyższej jakości materiałów do produkcji szczeliw gwarantuje ich długoletnią wytrzymałość, oraz najwyższą efektywność.


Szczeliwa i sznury służą jako uszczelnienia spoczynkowe i ruchowe  elementów maszyn, urządzeń tj. pomp wirowych, tłokowych, turbin, urządzeń wirujących, zaworów, zbiorników  chemikaliów, cystern.

 

Szczeliwa i sznury najczęściej wykorzystuje się: 


  • w elektrowniach i młynach węglowych,
  • w przemyśle ceramicznym, szklarskim (na przykład przy wykładaniu szczelin), 
  • w gospodarce komunalnej  (piece węglowe)
  • w przemyśle metalowym, jako uszczelki pomiędzy sekcjami urządzeń do odlewania metali.

 

Szczeliwa i sznury mają zastosowanie jako:


- uszczelnienia drzwi komór suszarniczych, lakierniczych 

- uszczelnienia drzwi młynów węglowych, włazów, pokryw 

- uszczelnienia drzwiczek, wzierników i wyczystek kotłów

- izolacja przewodów z gorącym medium

- uszczelnienia i dylatacje w przemysłowych urządzeniach z gorącym medium

- zamienniki szkodliwych uszczelnień azbestowych.

 

Szczeliwa plecione zabezpieczają przed przeciekami wszystkich rodzajów cieczy i gazów, włącznie z wodą, parą wodną, kwasami, zasadami, rozpuszczalnikami, olejami, benzyną oraz innymi środkami chemicznymi w  zerokim zakresie temperatur i ciśnień. Odporność chemiczna szczeliw i sznurów występuje na prawie wszystkie media z wyjątkiem stężonych zasad, kwasu fluorowodorowego, przegrzanej pary wodnej i mediów abrazyjnych.


Szczeliwa i sznury występują  w przekroju kwadratowym, prostokątnym oraz okrągłym.

 

W ofercie firmy Holtex znajdują się szczeliwa i sznury uznanych producentów, w tym Temac, Permanent, Polonit, Kraj i GambitDodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.