Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Przędza szklana

Przędza szklana dzięki swoim unikalnym właściwościom jest surowcem wykorzystywanym w budownictwiem drogownictwie, lotnictwie, i wielu innych przemysłach. Sprawdź dlaczego.

Przędze szklane teksturowane w naszej ofercie. 

 

Przędza szklana jest surowcem wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu dzięki następującym właściwościom:

 

  • wysokiej odporności na temperaturę i jej gwałtowne zmiany
  • dużej wytrzymałości na zerwanie, 
  • doskonałej termoizolacyjności,
  • niepalności,
  • bardzo niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła.

Przędza szklana znajduje zastosowanie jako element izolacyjny oraz surowiec do produkcji tkanin, taśm, oplotów i siatek zbrojeniowych. 

 

Przędza szklana to materiał polecany gównie producentom szczeliw i sznurów, a także tasiemek i tkanin technicznych stosowanych w transporcie morskim i lądowym, lotnictwie, motoryzacji, budownictwie, przy budowie dróg, w odlewnictwie, w przemyśle metalurgicznym, w energetyce, elektronice czy w końcu w modelarstwie. Przędza szklana znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka tolerancja na oddziaływanie wody. Znajduje także zastosowanie jako materiał izolacyjny w elektrotechnice. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodnictwa cieplnego, we wspomnianym wcześniej budownictwie wykorzystywana jest do izolacji instalacji przemysłowych (rurociągów, kotłów, zbiorników) oraz do izolacji cieplnej stropów i ścian. Przy użyciu jako lepiszcza szkła wodnego wykonuje się z niej kształtki, a także elementy do izolacji przewodów.

 

Przędza szklana może być stosowana jako samodzielny materiał do izolacji urządzeń cieplnych pracujących w temperaturze od -20oC do 450oC, ale przede wszystkim jako półfabrykat do wyrobu płyt oraz otulin. Przędzę szklaną stosuje się również jako materiał do produkcji maty.

 

Konstrukcja przędzy szklanej

 

Przędza szklana jest materiałem składającym się z luźno rozłożonych, cienkich, długich włókien szklanych o grubości do 35 mikrometrów, otrzymanych z roztopionej masy szkła wapniowo-sodowego. Przędza szklana  jest odporna chemicznie i mechanicznie, a jej elastyczne włókna są niepalne. Włókna są również higroskopijne i nie ulegają gniciu.

 

Przędze szklane są dostępne w wymiarach od 6 do 19 mikronów oraz 9 do 10'000 tex, w wersjach impregnowanych lub surowych. 

 

We własnym zakresie firma Holtex produkuje przędze szklane w przedziale: 8-14 mikronów oraz 137-5000 tex.  

 

Przędza szklana występuje  w postaci prostej  lub skręcanej na cewkach tekturowych i plastikowych. Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Przędza szklana, przędza, zastosowanie przędzy szklanej