Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Medyczna maseczka ochronna na twarz

W dobie rozprzestrzeniającego się wirusa, medyczna maseczka ochronna na twarz należy do jednego z najbardziej potrzebnych i najczęściej poszukiwanych towarów. Jednak nie każdy ma świadomość, że aby maseczka stanowiła ochronę przeciwwirusową, musi spełniać pewne warunki. Bez nich jest jedynie maseczką kosmetyczną, która również posiada określone zastosowanie, ale nie jest skuteczną ochroną przed rozprzestrzenianiem wirusa.

 

Maseczka medyczna na twarz z atestem

Zwiększone zapotrzebowanie na maseczki ochronne na twarz, wywołało na rynku spore poruszenie. Nawet na portalach społecznościowych pojawiają się prywatne oferty sprzedaży maseczek, które budzą spore zainteresowanie. Jednak nie każdy wie, że wiele z tych ofert dotyczy zwykłych maseczek kosmetycznych lub przeciwpyłowych. Wśród kupujących znajdują się jednak ludzie, którzy szukają ochrony przed wirusem. Dlatego w poszukiwaniu maseczki na twarz, która może być stosowana nawet w medycynie, warto zapytać sprzedawcę o atest i materiał, z którego wykonana jest maseczka.

Dla wszystkich, którzy poszukują materiału na atestowane maseczki medyczne, firma Holtex oferuje trójwarstwową włókninę, z której powinna się składać skuteczna maseczka przeciwwirusowa:

  • warstwa zewnętrzna, czyli włóknina polipropylenowa Spunbond, o gramaturze 15 g/m2

  • warstwa wewnętrzna - filtrująca, czyli włóknina polipropylenowa Meltblown, o gramaturze 25 g/m2 - posiada atest medyczny

  • warstwa wewnętrzna, czyli włóknina polipropylenowa Spunbond, o gramaturze 20 g/m2

W praktyce materiał ten oznacza 3 rolki wymienionych włóknin, które należy połączyć w opisany wyżej sposób. Bardzo istotna jest tutaj włóknina filtracyjna Meltblown z atestem medycznym, wykonana według najnowocześniejszej, światowej technologii.

 

Trzywarstwowa włóknina na maseczki medyczne

Choć szeroko dostępne maseczki kosmetyczne stanowią pewnego rodzaju ochronę, to nie są kwalifikowane do zastosowania w medycynie, jako ochrona przeciwwirusowa.

Standardy w zakresie maseczek medycznych (chirurgicznych) określa norma EN 14683, która dzieli maski na następujące rodzaje: Typ I, Typ IR, Typ II, Typ IIR. Na sali operacyjnej najczęściej stosowane są maseczki Typu II, które składają się właśnie z trzech warstw włókniny polipropylenowej. Zapewnia to 98% filtracji, przy jednoczesnym zachowaniu swobody oddychania.

Zapewniają więc skuteczną ochronę dla lekarza oraz pacjenta, przed drobnoustrojami przenoszącymi się drogą kropelkową.

 

WAŻNE: zastosowanie maseczki ochronnej na twarz, nawet chirurgicznej, nie sprawi, że cząsteczki wirusa z powietrza zostaną zablokowane i nie przedostaną się do ust. Nawet maseczka medyczna (chirurgiczna) posiada większe pory, niż wielkość jednej cząsteczki wirusa. Stanowi ona natomiast bezpieczną barierę, przed przedostaniem się wirusa drogą kropelkową, w tym wypadku przez ślinę.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

maseczka medyczna na twarz, maseczka chirurgiczna na twarz, maseczka na twarz z atestem