Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Jony srebra w walce z wirusami

Od kilku dni w naszym asortymencie znajduje się włóknina Silver Lam Protect z jonami srebra. Jest to impregnacja bakteriobójcza i przeciwgrzybicza, jednak badania naukowe jednoznacznie wskazują także na właściwości przeciwwirusowe jonów srebra. Dzięki tym właściwościom włóknina z impregnacją ze srebrem może być z powodzeniem używana do szycia maseczek na koronawirusa.

 

Czy jony srebra są skuteczną bronią przeciw wirusom?

Tak, jony srebra są skuteczne nie tylko w walce z bakteriami, ale także z wirusami i grzybami. Wynika to z właściwości srebra, które znane są już od wieków.

O jakie właściwości chodzi?

Srebro koloidalne jest niejednorodną mieszaniną jonów srebra o dodatnim ładunku. Nierozpuszczalne drobinki widoczne są dopiero pod mikroskopem elektronowym. Wielkość cząsteczki srebra koloidalnego wynosi między 1-5 nm, natomiast wielkość cząsteczki wirusa zawiera się w przedziale 20-300 nm, a bakterii 200-80 000 nm. Wielkość jonów srebra jest zatem nieporównywalnie mniejsza od bakterii i znacznie mniejsza od wirusów. Dzięki temu srebro może wnikać do wnętrza wrogich cząsteczek i niszczyć je.

włóknina z jonami srebra

Działanie jonów srebra można porównać do działania antybiotyków, jednak ze wskazaniem na przewagę srebra. Walczy ono bowiem nie tylko z bakteriami, ale także z wirusami i grzybami.

Działa niszcząco na wrogie cząsteczki dzięki dodatniemu ładunkowi, który powoduje przyczepienie się jonów srebra do ujemnie naładowanych bakterii i wirusów, niszcząc w ten sposób ich strukturę. Wrogie dla ludzkiego organizmu cząsteczki tracą elektrolity, wysychają i kurczą się i to zaledwie w kilka minut. Ponadto bakteria nie uodparnia się na działanie srebra nawet po mutacji, jak to ma miejsce w przypadku antybiotyków.

Srebro posiada również cechę oligodynamiczną, dzięki czemu nawet najmniejsza jego ilość wykazuje pożądane działanie.

Jony srebra w maseczkach na koronawirusa

 

Dzięki swoim właściwościom, jony srebra stanowią bardzo skuteczną ochronę przed bakteriami, wirusami oraz grzybami. Takie cechy są szczególnie pożądane w środkach ochrony osobistej, zwłaszcza w dobie wszechobecnego koronawirusa.

Dlatego włóknina Silver Lam Protect znajdująca się w naszym asortymencie może być stosowana do szycia masek przeciwwirusowych oraz przeciwbakteryjnych. Działanie jonów srebra jest naukowo udowodnione i stanowi przedmiot wielu badań oraz prac doktorskich, dlatego nie ma wątpliwości co do właściwości przeciwwirusowych włókniny z apreturą srebra.

Dysponujemy dokumentacją poświadczającą właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze włókniny Silver Lam Protect. W działaniu przeciwwirusowym opieramy się na badaniach przeprowadzonych przez naukowców nad samymi jonami srebra, które jednoznacznie wskazują na ich działanie przeciwwirusowe. Poświadczamy obecność omawianej apretury na włókninie Silver Lam Protect.

Niewątpliwym atutem maseczek z jonami srebra w walce z koronawirusem jest również fakt, że chroni ona przed infekcją bakteryjną, która w konsekwencji powoduje obniżenie odporności i narażenie na powikłania związane z COVID-19.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

jony srebra, koronawirus, maseczki z jonami srebra