Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Folia Aluminiowa do zastosowań w systemach ogrzewania podłogowego

           Firma Holtex w swojej bogatej ofercie folii aluminiowych posiada również taki produkt, jak folie aluminiowe dedykowane do zastosowań w systemach ogrzewania podłogowego, który dzieli się na dwie podgrupy: folia ALU oraz ALU/PE (polietylen).

 

Użytkownicy różnego kalibru dawno przekonali się do korzyści, jakie płyną z zastosowania warstwy folii aluminiowej w ogrzewaniu podłogowym: to nie tylko oszczędność (wskutek właściwości aluminium do odbijania promieni ciepła we właściwym kierunku jest możliwe zaoszczędzenie energii cieplnej użytej do ogrzewania danego pomieszczenia nawet na poziomie kilkunastu procent), ale również zapobieganie przedostania się wilgoci z zaprawy betonowej, co w najgorszych wypadkach może skutkować zagrzybieniem pomieszczeń, które, jak powszechnie wiadomo, wskutek wytwarzanych przez grzyby mykotoksyn mogą powodować ostre, przewlekłe, a nawet śmiertelne zatrucia mieszkańców.

 

           Warto pamiętać o tym, że (pomijając zapewnienie pomieszczeniom utrzymanie wentylacji na właściwym poziomie) zastosowanie w systemach ogrzewania podłogowego, a także ociepleń dachowych odpowiedniego gatunku folii aluminiowej skutecznie zapobiega zagrzybieniu pomieszczeń, które to stanowi poważne zagrożenie mikrobiologiczne dla organizmu ludzkiego. Wracając do folii dedykowanych do systemów ogrzewania podłogowego warto przekonać się do zastosowania folii aluminiowych (w wariancie ALU lub ALU/PE), gdyż aluminium ma znacznie lepsze właściwości odbijania promieniowania cieplnego, niż folia metalizowana, co zostało udowodnione szeregiem badań naukowych.

 

Folia aluminiowa, choć bardziej podatna na rozerwanie, niż folia metalizowana, umiejętnie zastosowana zapewni dużo większe korzyści, a także sprawi, że uzyskanie zamierzonego efektu będzie łatwiejsze. Jeżeli jednak użytkownik upiera się na zwiększonej wytrzymałości folii na rozerwanie, wówczas możemy zaoferować folię aluminiową laminowaną polietylenem (ALU/PE), dostępną w dwóch grubościach nośnika, tj. folii aluminiowej.

 

           Jako że naszym celem jest satysfakcja każdego klienta, mamy przyjemność oferować również materiał, który powinien zadowolić nawet najbardziej zagorzałego tradycjonalistę: FIXOPHON, połączenie pianki polietylenową z folią metalizowaną o bardzo niskiej przewodności cieplnej (na poziomie 0.045 W/mK), charakteryzującym się odpornością cieplną 0.07 m² K/W. Produkt ten, poza właściwościami termoizolacyjnymi oraz wilgociochłonnymi, zapewnia również izolację dźwiękową na przyzwoitym poziomie.

Serdecznie zapraszamy, chętnie odpowiemy na Państwa zapytania dotyczące każdej z wymienionych wyżej opcji.

 

 

Zachęcamy również do obejrzenia całego działu FOLIE ALUMINIOWE, gdzie można znaleźć produkty o bardzo szerokim spektrum zastosowań.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.