Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Filc techniczny i filc polerski

Filc techniczny jest wyrobem włókienniczym, otrzymywanym przez spilśnienie ( co oznacza powiązanie  włókien osnowy i wątku tkanin wełnianych w zwartą masę ) i prasowanie włókien wełnianych. Czasami dodaje się do niego sierść, włókna bawełniane lub wiskozowe (w ilości nie przekraczającej 30%). Zawartość syntetyków sprawia, że filc jest bardziej wytrzymały i odporny na działanie czynników szkodliwych, szczególnie przy zastosowaniach przemysłowych.


W kolejnym etapie włókna poddaje się działaniu temperatury, wilgotności i ciśnienia.  


Filc techniczny używany jest we wszystkich gałęziach przemysłu. Z filcu tworzy się podkładki wykorzystywane w meblach, uszczelnienia, różnego kształtu wykroje, taśmy uszczelniające, formatki, izolacje dźwiękowe, jak również okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów.

 

Filc wykorzystuje się również jako element zdobniczy w przemyśle odzieżowym, najczęściej w kapeluszach, beretach. Czasami używa się go jako materiału dekoracyjnego w biżuterii, idealnie nadaje się też do szycia torebek, etui i portfeli. 


W przemyśle obuwniczym filc techniczny wykorzystywany jest do produkcji podkładek do butów. W przemyśle obronnym doskonale sprawdza się jako materiał do wyściółki chełmów, elementów obuwia, a także do transportu uzbrojenia.


Filc polerski ma wysokie właściwości polerskie i ścierne. Filc polerski wykorzystywany jest do obróbki wykańczającej, która ma na celu uzyskanie odpowiedniej gładkości i połysku powierzchni przedmiotu polerowanego najczęściej wykonanego z metalu, szkła czy tworzyw sztucznych oraz nawet najtwardszych metali, w tym stali.

 

Materiał filcowy może mieć różną gramturę, powierzchnię i kolor. Łatwo poddaje się działaniu barwników.


W ofercie firmy Holtex  znajduje się cała gama filców w gramaturze 0,28g/cm3 - 0,40g/cm3. Obydwa rodzaje filców ( filc techniczny i filc polerski ) można nabyć w postaci płyt i beli.

 

Wejdź i zobacz jakie rodzaje filcu oferujemy TUTAJDodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Filc techniczny i filc polerski w ofercie holtex.pl do zastosowań przemysłowych.