Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Filc hafciarski

Filc hafciarski jest to materiał wykorzystywany w szwalniach i hafciarniach. Dzięki dość dużej gęstości i elastyczności doskonale nadaje się do wycinania wszelkiego rodzaju naszywek oraz drobnych elementów.

Do haftu wybierany jest przeważnie filc syntetyczny poliestrowy cienki o gramaturze 200-500 g/m2. Filc ten jest miękki i plastyczny, idealny do etui na telefon, portfeli a każda dodatkowa impregnacja sprawia, że filc hafciarski jest sprężysty nie rozciąga się i jest sztywniejszy. Zabieg impregnacji ponadto zabezpiecza i stabilizuje filc.


Dobór filcu do haftu zależy od potrzeb indywidualnych. Do haftu ręcznego lepiej jest wybrać filc miękki, cienki, o grubości 2-3 mm. Jeśli zamierzamy haftować maszynowo większe ilości filcu, należy dopasować do możliwości maszyny oraz do wykonywanego elementu.  Cienki wiskozowy filc znajduje się w ofercie niemal każdego sklepu z sutaszem i pasmanterii. Filce te występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, chociaż specjalne upodobania muszą być produkowane według zamówienia, przeważnie w większych ilościach.

 

Obecnie filc używa się do najróżniejszych aplikacji. Zaczynano od drobnych, dekoracyjnych elementów, które dość łatwo wycinano laserem z filcu syntetycznego a z biegiem czasu większe możliwości wykorzystania tego materiału zostały docenione także w innych dziedzinach,chociażby takich jak uprawa roślin. Filc syntetyczny jest to włóknina z włókien sztucznych, które są dość mocne i wytrzymałe w warunkach wilgotnych, ale niestety w wysokich temperaturach nie sprawdzają się zbyt dobrze.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filców syntetycznych oraz do zapytań ofertowych.Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Filc hafciarski