Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Dorota Banaszczyk, oficjalny wywiad dla IO

Dorota Banaszczyk – oficjalnie dla Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

Kilka dni temu nasza Mistrzyni Świata Dorota Banaszczyk pojawiła się na oficjalnej stronie Igrzysk Olimpijskich. Udzieliła tam obszernego wywiadu dotyczącego jej przygody z Kumite. Jest to dla niej ogromne przeżycie, biorąc pod uwagę fakt, że będzie to podwójny debiut tych Igrzysk. Po pierwsze Kumite pojawi się na nich po raz pierwszy, a po drugie Dorota będzie pierwszy raz brała udział w tym wydarzeniu. Jest to niezwykła duma dla całego kraju po tym jak na Mistrzostwach Świata wszyscy mogli usłyszeć hymn Polski.

Krótka historia kariery Doroty Banaszczyk

Mistrzyni Świata Kumite, Foto: Polska Unia Karate

W wywiadzie dla Igrzysk Olimpijskich Dorota nawiązuje do rodzinnej pasji sportowej. Swoją  miłość do sztuk walki zawdzięcza ojcu, który trenował przez wiele lat judo. Prawdopodobnie właśnie dlatego Dorota przekraczając pierwszy raz próg sali treningowej poczuła, że jest to sport który polubi i w którym będzie mogła się realizować. „Kiedy w wieku siedmiu lat poszłam na swój pierwszy trening karate nie byłam zaskoczona, że od razu polubiłam ten sport”- wspomina po latach.

Jej początki przygody z karate  przypadają na czas szkoły podstawowej. Koledzy ze szkoły nie dowierzali wówczas, że dziewczyna może trenować sztuki walki na równi z nimi i uśmiechali się słysząc, że wybiera się z nimi na zajęcia. Jednak z biegiem czasu Dorota pokazała na co ją stać! Udowodniła, że bez problemu jest w stanie dorównać chłopcom na treningu, a w późniejszym czasie nawet zdobyć mistrzostwo świata!

Warto marzyć, marzenia się spełniają!

Dorota, jak sama przyznaje, od zawsze marzyła o Igrzyskach Olimpijskich: „Udział w Igrzyskach jest marzeniem każdego sportowca, jest to największe sportowe wydarzenie, które będzie bardzo dobrą motywacją”.

Mistrzyni Świata odwiedziła Japonię już trzy razy. Podkreśla, że wizyta w 2020 roku będzie miała znaczenie symboliczne, ponieważ Japonia jest miejscem narodzin samego karate i to właśnie tam  Dorota zawalczy medal olimpijski.

Zapytana dlaczego wybrała właśnie ten styl walki odpowiada: „Wybrałam kumite, ponieważ lubię nieprzewidywalność i tym samym każda walka jest inna”-mówi- „Musisz być szybszy i mądrzejszy od przeciwnika, musisz przewidywać jego ruchy i mieć plan. Ważna jest dynamika, działanie w odpowiednim momencie i wybór techniki - bez nich trudno jest zdobyć punkty od sędziów. Fajne dla widzów jest to, że wszystko może się wydarzyć i często są to spektakularne akcje”.

I właśnie na takie akcje czekamy! Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami a my już nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy Dorotę Banaszczyk w walce o medal!

  • Dorota Banaszczyk, Foto: Polska Unia Karate

  • Dorota Banaszczyk, Foto: Polska Unia KarateDodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.