Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

Armet BA

Konstrukcja praktycznie wszystkich zaworów energetycznych przewidzianych do pracy w środowisku pary wodnej przewiduje obecność dławnicy służącej do uszczelniania wrzeciona zaworu. Ze względu na głębokość dławnicy regułą jest stosowanie uszczelnień segmentowych (4 – 6 segmentów). Konstrukcja uszczelnienia musi spełnić następujące warunki brzegowe:

-        Przenieść ciśnienie poosiowe rzędu nawet do 26 Mpa.

-        Zachować odporność termiczną w ciągu minimum roku w temperaturze rzędu 550OC.

-        Po zadławieniu zachować niski współczynnik tarcia umożliwiający obrót wrzeciona zaworu przy użyciu siły nie większej niż 750 N (75 kG).

-        Nie powodować korozji wrzeciona zaworu.

-        Umożliwiać łatwe usuwanie zużytego uszczelnienia w czasie przeglądu technicznego zaworu.

Po rezygnacji z uszczelnień azbestowych materiałami spełniającymi podane wyżej warunki brzegowe okazały się kompozyty grafitu rozprężnego. Praktycznie bez względu na postać tych kompozytów wszystkie spełniają warunki 1 i 2. Równoległe spełnienie wszystkich pięciu warunków w sytuacjach eksploatacyjnych nie jest proste. Wychodząc na przeciw zróżnicowanym potrzebom i opiniom odbiorców firma POLONIT opracowała kilka wariantów rozwiązań.

 

Dalsza część w pliku PDF

Dominik Pronczuk

armet.pdf


Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.