Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter Telefon - holtex.pl
X
Uszczelnienia Techniczne
HOLTEX - ENERGOSERWIS M.J. Drobnik Sp. Jawna
Stara Gadka, ul. Usługowa 3a, 95-030 Rzgów, Polska

Telefon - holtex.pl +48 42 212-83-95
Email - holtex.pl
wyszukiwarka

3 metrowy kajak ważył niespełna 1,7 kg !

W dniach 27-29 marca 2012 w Paryżu odbyły  się targi kompozytów The JEC Composites Show. Była  to świetna możliwość, aby na międzynarodowej platformie poznać pełne spektrum procesów, nowych materiałów oraz  nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie kompozytów.

W ubiegłym roku The JEC Composites Show przyciągnęło 1,122 wystawców, z czego 74% byli to wystawcy spoza Francji. Potwierdza to pozycję tych targów jako wiodącej, nie tylko europejskiej, ale i międzynarodowej imprezy. Liczba odwiedzających także jest imponująca. W 2010 roku było to 27,700 odwiedzających, z czego 65% byli to goście z zagranicy a 35% z Francji. Targi te świetnie odzwierciedlają dynamiczny rozwój przemysłu, który przeniknął do wszystkich sektorów zastosowań.

W tym roku już po raz siódmy na targach pojawili się przedstawiciele firmy Holtex. Uczestnictwo na targach wynika głównie z zaproszenia przez firmę Johns Manville, której produktów jesteśmy dystrybutorem na rynku polskim.

 

- „Jestem pod wrażeniem frekwencji podczas targów. Bardzo wiele firm z całego świata zjawiło się w Paryżu. Odbyło się co najmniej kilka, bardzo konstruktywnych rozmów z klientami, którzy przyjechali w konkretnych interesach. Dla naszej firmy jest to także świetna okazja, aby zaprezentować się wśród najznamienitszych marek z całego świata – powiedział Jerzy Pawlak – Dyrektor Handlowy firmy Holtex.

-„Zakładam że weźmiemy udział w przyszłorocznej edycji JEC Composites Show, gdyż jest to miejsce, gdzie spotykają się profesjonaliści z branży” – dodał.

 

Swoje wyroby zaprezentowały czołowe firmy z branży kopozytów na wielu regionalnych i międzynarodowych pawilonach, takich jak Niemcy (Bawaria, Saksonia, Nadrenia Północna Westfalia), Francja (Akwitania, Charente Maritime, Pays de la Loire, Pikardia), Kanada, Chiny, Czechy, Węgry, Wielka Brytania, Indie, Włochy, Malezja, Maroko, USA.  Organizacje z regionów Azji i Pacyfiku, Australii, Chin, Indii, Japonii, Korei Południowej, Tajlandii i Tajwanu również są tu reprezentowane.

 

Każda wizyta na targach powoduje poszerzenie kontaktów z markowymi producentami materiałów do kompozytów tzn. włókien ciętych, pulp oraz rovingów węglowych, aramidowych oraz bazaltowych (a także naturalnie – szklanych).

Każdy zdaje sobie sprawę z przyszłości rozwoju kompozytów w produkcji nowych technologii. Tworzywa sztuczne mają także szerokie zastosowanie w sporcie. Najlepsze łodzie czy kajaki zbudowane są wyłącznie z kompozytów polimerowych wzmocnionych włóknami. Sprawia to, że są wytrzymałe, jednocześnie lekkie i szybkie.

- „Na targach moją uwagę szczególnie wzbudził fakt, że kajak jednoosobowy długości ponad 3m ważył niespełna 1,7kg. Wszystko dzięki połączeniu technologii kompozytu włókna aramidowego, węglowego i szklanego”- powiedział Jerzy Pawlak – Dyrektor Handlowy firmy Holtex.

  • Rys.1. Jednoosobowy kajak kompozytowy

  • Rys.2. Bolid wykonany z kompozytów węglowych

  • Rys.3. Kadłub małego helikoptera wykonany z kompozytu węglowegoDodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 


Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt

Uszczelnienia techniczne, tkaniny techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.