Kontakt

Torby ekologiczne z włókniny Spunbond

Włóknina Spunbond (inaczej Wigofil®) to włóknina polipropylenowa o bardzo wielu zastosowaniach. Jest lekka, mocna, oddychająca, niepalna i niepyląca, dlatego powszechnie stosowana jest w branży medycznej. Wykorzystuję się ją do szycia maseczek ochronnych, odzieży medycznej, prześcieradeł itp. Jednak zakres zastosowania włókniny polipropylenowej jest naprawdę szeroki. Na stałe zadomowiła się w branży meblarskiej, krawiectwie, kaletnictwie itd. Jednak jej walory praktyczne wykorzystywane są na coraz większą skalę. Okazuje się, że Spunbond z powodzeniem podbija również branżę reklamową. Torebki z włókniny Spunbond podbijają rynek!

Inne nazwy włókniny funkcjonujące na rynku: Wigofil, włóknina PP, włóknina polipropylenowa

Omawiane w tym artykule produkty znajdziesz w dziale WŁÓKNINY I UBRANIA MEDYCZNE. Wejdź i zobacz włókninę polipropylenową Spunbond / Wigofil oraz inne włókniny: SMS, Spunlace i włókniny laminowane.

Jak złożyć zamówienie? Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Możesz liczyć na darmowe doradztwo techniczne. Pomożemy wybrać odpowiedni produkt i ustalimy najlepszą cenę!

Spunbond - co to jest?

Sama nazwa "spunbond" odnosi się do włóknin produkowanych specjalną metodą. Mowa o metodzie spunbondingu, która jest najszybszym sposobem na produkcję włókniny z polimerów. Wykorzystuje takie materiały polimerowe jak polietylen, polipropylen i inne.
Sam proces produkcyjny obejmuje cztery zintegrowane operacje: przędzenie, ciągnienie, układanie i klejenie włókien. W ten sposób powstaje materiał, który jest lekki, wytrzymały, oddychający, niepalny i nie pylący się. Ważnym atutem włókniny PP jest bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą - jest ona bezpieczna dla zdrowia i środowiska.

Spunbond Wigofil 
Włóknina PP niebieska
Spunbond zielony

Powszechnie znany i dostępny u nas Spunbond to włóknina polipropylenowa. Produkowana jest w różnych grubościach i kolorach, co zwiększa zakres jej zastosowania. Jest to uniwersalna włóknina, którą można stosować zarówno do produkcji ubrań medycznych, jak i tekstyliów domowych, mebli, pokrowców, torebek itd.

Spunbond zielony w belce


Z produktami z Wigofilu® mamy do czynienia właściwie każdego dnia. Jest idealny do takich produktów jak:

  • opakowania,
  • materiały filtracyjne,
  • materiały ochronne,
  • artykuły higieniczne,
  • wyroby tapicerskie,
  • wiele innych.
Torby ze Spunbond mogą być zabawne
Eko torby z napisami zawsze są na czasie
Włóknina PP przyjmuje intesywne kolory
Eko torby to ciekawy gadżet firmowy

Ekologiczne torby ze Spunbondu

Dziś już nie trzeba nikogo przekonywać do torebek na zakupy wielokrotnego użytku. Mają one zalety, z którymi cienkie foliowe jednorazówki po prostu nie mają szans. 

  • Ekologia. Środowisko naturalne jest tak zaśmiecone plastikiem, że każda praktyka ograniczająca jego użycie jest na wagę złota.
  • Ekonomia. Mowa o aspektach ekonomicznych domowego budżetu. Przy obecnych cenach cienkich jednorazówek, zakup solidnej torby się zwyczajnie opłaca.
  • Wygoda. Mocna torba na zakupy nie rozerwie się przy kasie od kartonu z mlekiem. Pomieści również więcej rzeczy bez obaw, że w drodze do domu urwie się ucho.
  • Estetyka. Trudno wyobrazić sobie ładną folióweczkę spod kasy... Z reguły są to reklamy sklepów, które stanowią wyraźną informację skąd właśnie wracamy i gdzie się zaopatrujemy. Zupełnie inaczej rzecz się ma ze specjalnymi torbami na zakupy. Mają one tak różnorodne wzory i kolory, że właściwie każdy znajdzie dla siebie taką, która będzie się dała lubić. 

Wobec powyższych argumentów torby na zakupy ze Spunbodu to naprawdę dobre rozwiązanie. Są to produkty modne i ekologiczne, a do tego bardzo praktyczne i tanie. 

Zwierzaki to zawsze dobry motyw
Każdej torbie można nadać własny styl
Kawa na torbie? Czemu nie!
Motywy z przyrody zawsze znajdą swoich zwolenników

Torby ze Spunbondu jako ciekawy gadżet reklamowy

Dodatkowym zastosowaniem torby z włókniny polipropylenowej może być wykorzystanie jej jako gadżet reklamowy. Co roku wiele firm obdarowuje swoich klientów prezentami ze swoim logo w nadziei, że będą to gadżety używane na co dzień. Jest to doskonały sposób na reklamę i rozpowszechnianie wizerunku własnej firmy. A co równie ważne, fajnym prezentem można sprawić radość klientom i budować z nimi relację opartą na lojalności. 

Torby na zakupy z Wigofilu są właśnie takim ciekawym i praktycznym pomysłem. Kalendarze, notesy i długopisy są oczywiście praktyczne i potrzebne każdemu do pracy. Warto jednak pomyśleć o czymś, co przyda się także w życiu codziennym.

Jak można spersonalizować torbę na zakupy?

Jednym ze sposobów na ciekawe wzory na polipropylenowych torbach jest sitodruk. Wykonany tą metodą nadruk jest wodoodporny, trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Do tego daje możliwość zastosowania różnorodnych kolorów, na przykład metalicznych, brokatowych czy fluorescencyjnych. Wigofil jest jednym z najbardziej odpowiednich materiałów do tego rodzaju druku.

Jeśli chodzi o sam wzór, to metoda sitdruku stwarza niemal nieograniczone możliwości. Mogą to być kwiaty, zwierzaki, różnego rodzaju wzory, napisy, krajobrazy itd. Ograniczeniem jest tu chyba tylko wyobraźnia.

Włókniny spunbond na ekologiczne torby i nie tylko

Włóknina Spunbond (Wigofil) dostępna jest u nas w różnych gramaturach i kolorach. Jej skład to 100% polipropylen, bez dodatku formaldehydów! Jest to włóknina, która stosowana jest także do szycia maseczek ochronnych, a w tak odpowiedzialnych zastosowaniach produktu zawsze możesz u nas liczyć na wysoką jakość.

Gramatura: od 15 g/m2 - 150 g/m2
Szerokość belki: standardowo 160 cm
Kolor: biały, zielony, niebieski, czarny – inne kolory dostępne pod zapytanie ofertowe

Wigofil (włóknina polipropylenowa) jest świetny do szycia różnego rodzaju pokrowców, opakowań i torebek. Stosowany jest także w niewidocznych częściach mebli (wyroby tapicerskie), w krawiectwie i w wielu innych branżach.

Torby ekologiczne z włókniny Wigofil / PP to produkt, który łączy w sobie praktyczność i ekologię. Jest to materiał bardzo lekki, a jednocześnie wytrzymały i odporny na rozciąganie. Dzięki temu torby są łatwe do transportowania, a przy tym bardzo praktyczne. Torby ekologiczne z włókniny polipropylenowej to idealny gadżet reklamowy dla firm, które chcą promować swoją działalność w sposób ekologiczny. Jest to także świetny pomysł na prezent dla klientów ceniących sobie praktyczne i funkcjonalne produkty.

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10