Kontakt

Szczeliwa i sznury do pomp

Szczeliwa i sznury do pomp - właściwości

Szczeliwo jest materiałem o dużej elastyczności i wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Szczeliwo dzięki specjalnemu splotowi jest elastyczne, miękkie i dokładnie dopasowuje się do uszczelnianych powierzchni. Dzięki temu zapewnia bardzo dobrą szczelność. Szczeliwa i sznury to bardzo szeroka grupa materiałów stosowanych w przemyśle wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba odizolowania powierzchni celem ograniczenia strat energii czy zabezpieczenia przed niekontrolowanym przegrzaniem.

szczeliwo aramidowe

Wykorzystanie szczeliwa zapewnia doskonałą izolację wszystkich tych elementów, które narażone są na przegrzanie. Szczeliwo blokuje dostęp nagrzanego powietrza, uniemożliwia nagromadzonym w urządzeniach gazom i oparom wydostanie się na zewnątrz.

Dzięki szczeliwom możemy bezpiecznie użytkować takie urządzenia jak kotły, suszarki, piece, wysokotemperaturowe linie technologiczne. Wykorzystanie najwyższej jakości materiałów do produkcji szczeliw gwarantuje ich długoletnią wytrzymałość, oraz najwyższą efektywność.

Szczeliwa i sznury służą jako uszczelnienia spoczynkowe i ruchowe elementów maszyn, urządzeń tj. pomp wirowych, tłokowych, turbin, urządzeń wirujących, zaworów, zbiorników  chemikaliów, cystern.

Szczeliwa i sznury - zastosowanie

Szczeliwa i sznury najczęściej wykorzystuje się:

  • w elektrowniach i młynach węglowych,

  • w przemyśle ceramicznym, szklarskim (na przykład przy wykładaniu szczelin),

  • w gospodarce komunalnej (piece węglowe)

  • w przemyśle metalowym, jako uszczelki pomiędzy sekcjami urządzeń do odlewania metali.

Szczeliwa i sznury mają zastosowanie jako:

  • uszczelnienia drzwi komór suszarniczych, lakierniczych

  • uszczelnienia drzwi młynów węglowych, włazów, pokryw

  • uszczelnienia drzwiczek, wzierników i wyczystek kotłów

  • izolacja przewodów z gorącym medium

  • uszczelnienia i dylatacje w przemysłowych urządzeniach z gorącym medium

  • zamienniki szkodliwych uszczelnień azbestowych.

Szczeliwa plecione zabezpieczają przed przeciekami wszystkich rodzajów cieczy i gazów, włącznie z wodą, parą wodną, kwasami, zasadami, rozpuszczalnikami, olejami, benzyną oraz innymi środkami chemicznymi w szerokim zakresie temperatur i ciśnień. Odporność chemiczna szczeliw i sznurów występuje na prawie wszystkie media z wyjątkiem stężonych zasad, kwasu fluorowodorowego, przegrzanej pary wodnej i mediów abrazyjnych. Szczeliwa i sznury występują w przekroju kwadratowym, prostokątnym oraz okrągłym. W ofercie firmy Holtex znajdują się szczeliwa i sznury uznanych producentów, w tym Temac, Permanent, Polonit, Kraj i Gambit.

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10