Kontakt

Pralka bez drgań - jakie korzyści daje stosowanie gumowych mat antywibracyjnych?

Omawiany w tym artykule produkt znajdziesz w dziale GUMY I ELASTOMERY tutaj: MATY POD PRALKI. Zobacz również inne nasz gumy specjalnego przeznaczenia, na przykład gumy z ryflem i moletem, które doskonale nadają się na wykładziny. 

Jak złożyć zamówienie? Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Możesz liczyć na darmowe doradztwo techniczne. Pomożemy wybrać odpowiedni produkt i ustalimy najlepszą cenę!

mata pod pralkę
gumowa mata pod pralkę

Gumowe maty antywibracyjne pod pralkę są coraz bardziej popularnym dodatkiem w wielu domach. Dzięki temu prostemu akcesorium, użytkownicy pralek mogą cieszyć się cichszą i stabilniejszą pracą swojego urządzenia. W tym artykule opowiemy, dlaczego warto zainwestować w gumowe maty antywibracyjne, jak działają i jak je prawidłowo używać.

Przede wszystkim, gumowe maty antywibracyjne pod pralkę są wyposażeniem, które zapobiega drganiom urządzenia i przenoszeniu drgań na podłogę. Drgania wywoływane przez pracującą pralkę mogą powodować wiele problemów, takich jak uszkodzenie ścian i mebli, a nawet wpłynąć na komfort życia sąsiadów. Dlatego gumowe maty antywibracyjne stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć takich problemów.

Sprawdzone maty pod pralkę od Holtex

Korzyści wynikające z użytkowania gumowych mat pod pralkę są liczne. Przede wszystkim, dzięki nim pralka pracuje cicho i stabilnie, co zwiększa komfort użytkowania i pozwala na przeprowadzenie prania w każdej chwili, nawet w nocy. Ponadto maty te zapobiegają uszkodzeniom ścian i mebli oraz minimalizują wpływ drgań na sąsiadów.

Dostępne u nas maty mają wymiar 60 cm na 60 cm i grubość 0,8 cm. Wymiar ten pasuje do większości domowych pralek. Rozmiar maty można również łatwo dostosować do mniejszych urządzeń, ponieważ jest to produkt łatwy do cięcia. 

wygłuszająca i antywibracyjna mata pod pralkę

Jakie właściwości mają gumowe maty pod pralkę?

 • Redukcja drgań —  maty antywibracyjne są wykonane z elastycznej gumy, która pochłania drgania wywoływane przez pracującą pralkę. Dzięki temu maty te zapobiegają przenoszeniu drgań na podłogę, a tym samym minimalizują hałas i wibracje, które mogą zakłócać spokój domowników.

 • Stabilność — gumowe maty antywibracyjne zapewniają stabilną pracę pralki. Dzięki nim urządzenie nie przesuwa się ani nie chwieje się podczas prania, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia urządzenia oraz otaczających mebli czy ścian.

 • Ochrona podłogi — gumowe maty pod pralkę stanowią ochronę dla podłogi. Drgania wywoływane przez pracującą pralkę mogą prowadzić do uszkodzenia posadzki, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami naprawy lub wymiany. Gumowe maty antywibracyjne redukują wpływ drgań na podłogę, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń.

 • Elastyczność — gumowa konstrukcja mat antywibracyjnych sprawia, że są one elastyczne i dopasowują się do nierówności podłogi. Dzięki temu urządzenie jest stabilne, a użytkownik może być pewny, że pralka nie przesunie się podczas prania.

 • Trwałość — gumowe maty antywibracyjne są bardzo wytrzymałe i odporne na zużycie. Nie ulegają one szybkiemu zniszczeniu nawet po wielokrotnym użytkowaniu, co oznacza, że są inwestycją na dłuższy czas.

Stosowanie gumowych mat pod pralkę przynosi więc wiele korzyści. Nie tylko niweluje hałas, zwiększając komfort użytkowania urządzenia, ale stanowi zabezpieczenie podłogi i nie tylko przed ewentualnym uszkodzeniem.

Do czego jeszcze możesz wykorzystać nasze gumowe maty antywibracyjne?

Gumowe maty antywibracyjne, oprócz wykorzystania pod pralkę, znajdują zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Oto kilka przykładów, do czego jeszcze można je wykorzystać:

 • Pod zmywarkę — podobnie jak w przypadku pralki, gumowe maty antywibracyjne mogą być stosowane pod zmywarkę, aby zapobiec drganiom i hałasowi podczas pracy urządzenia. Dzięki nim zmywarka pozostanie stabilna, a drgania nie będą przenoszone na meble lub podłogę.

 • Pod maszyny do ćwiczeń — gumowe maty antywibracyjne mogą być wykorzystywane jako podkładki pod maszyny do ćwiczeń w domowym siłowni. Zapewniają one stabilność, minimalizując ryzyko przesuwania się urządzenia podczas treningu oraz amortyzują drgania wywołane przez ruchy ciała.

maty pod pralkę
mata wibroizolacyjna to dobra ochrona podłogi
maty pod pralkę
gumowe maty przydają się również w garażu
 • W miejscach pracy — gumowe maty antywibracyjne mogą być wykorzystywane jako podkładki pod stoły, krzesła lub stanowiska pracy, gdzie pracownicy wykonują pracę wymagającą stałego pozostawania w jednym miejscu. Zapobiegają one zmęczeniu i bólom mięśni, które wynikają z długiego pozostawania w jednej pozycji.

 • W domu - gumowe maty antywibracyjne mogą być stosowane w domu jako podkładki pod meble, takie jak szafki kuchenne, komody czy łóżka. Dzięki nim meble są stabilne i nie przesuwają się podczas codziennego użytkowania.

Gumowe maty antywibracyjne to wszechstronny produkt, który może być stosowany w różnych dziedzinach. Ich główne zalety to stabilność, redukcja drgań, ochrona podłogi, elastyczność i trwałość, co sprawia, że są one bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto szuka sposobu na minimalizację wpływu drgań na otoczenie.

Jak zamontować gumową matę antywibracyjną pod pralką?

Zamontowanie maty pod pralkę jest bardzo proste i można to zrobić samodzielnie. Wystarczy pamiętać o kilku krokach:

 • Wyłącz pralkę z prądu i odłącz ją od wody oraz odpływu. Następnie ostrożnie przesuń ją z dotychczasowego miejsca.

 • Oczyść podłogę pod pralką z kurzu, brudu i pozostałości kleju (jeśli taki był wcześniej stosowany).

 • Otwórz opakowanie gumowej podkładki pod pralkę i ułóż ją na podłodze pod pralką. Upewnij się, że matka ma odpowiednią wielkość i kształt do Twojej pralki.

 • Ostrożnie przesuń pralkę z powrotem na miejsce, starając się ułożyć ją równo na macie.

 • Po umieszczeniu pralki na macie sprawdź, czy mata leży gładko na podłodze i czy podczas przesuwania pralki nie powstała ewentualna nierówność. W razie potrzeby skoryguj jej pozycję.

 • Po wyrównaniu pralki na macie należy ponownie podłączyć urządzenie do wody oraz odpływu, a następnie podłączyć ją do źródła zasilania.

 • Włącz pralkę i wykonaj test, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie i czy drgania zostały zminimalizowane. Jeśli pralka nadal drży lub wydaje hałas, należy skontaktować się z serwisem technicznym, aby dokładniej sprawdzić problem.

Montaż gumowej podkładki antywibracyjnej jest prosty i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi czy umiejętności. Zastosowanie maty gumowej może znacznie zmniejszyć hałas oraz drgania związane z użytkowaniem pralki, co przekłada się na wygodę i komfort użytkowania oraz ochronę podłogi przed uszkodzeniami.

Jak działają gumowe maty pod pralkę?

Gumowe podkładki pod pralkę działają na zasadzie tłumienia drgań. Głównym powodem drgań podczas pracy pralki jest jej wirnik, który obraca się z dużą prędkością i przekazuje wibracje na podłogę, na której stoi pralka. Te wibracje mogą przyczynić się do powstawania hałasu, uszkodzeń podłogi, a także w niektórych przypadkach do zakłóceń w pracy innych urządzeń. Warto zauważyć, że gumowe maty antywibracyjne są wyjątkowo skuteczne w tłumieniu drgań dzięki swojej elastycznej konstrukcji i właściwościom izolacyjnym. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmniejszyć hałas i wibracje generowane przez pralkę, a jednocześnie chronić podłogę przed uszkodzeniami. Ostatecznie, gumowe maty antywibracyjne mogą również zwiększyć żywotność samej pralki poprzez zmniejszenie wpływu drgań na jej wewnętrzne elementy, co przekłada się na mniejszą ilość napraw.

Czy wiesz, jakie są różnice między gumami SBR, NBR i EPDM? Wejdź i zobacz, która guma najlepiej sprawdzi się w produkcji opon, która w kontakcie z olejami, a która jest niezrównana w warunkach zewnętrznych. 
Odkryj, jak te gumy mogą poprawić wydajność i trwałość Twoich produktów. 

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10