Kontakt

HOLTEX na Międzynarodowych Targach Morskich BALTEXPO 2021

W dniach 6-8 września 2021 odbyły się w Gdańsku XXI Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2021, w których mieliśmy okazję uczestniczyć. Jest to najważniejszy projekt gospodarczy poświęcony przemysłowi stoczniowemu i gospodarce morskiej w Europie Środkowo – Wschodniej. Tegoroczne targi zgromadziły aż 116 wystawców z 8 krajów, a 60 godzin poświęcono na konferencje i debaty w tematyce sektora morskiego.

 

Wśród najważniejszych wystawców tegorocznych targów znaleźli się producenci wyposażenia okrętowego, stocznie, porty i terminale, transport intermodalny, producenci sprzętu do rozładunku i załadunku i energetyka wiatrowa.
Tematyka wyposażenia okrętowego jest nam bliska, ponieważ w swojej ofercie mamy różnego rodzaju tworzywa używane do budowy statków, na przykład tekstolit - firma HOLTEX to dystrybutor różnego rodzaju tworzyw konstrukcyjnych.
BALTEXPO to także debaty i konferencje dotyczące sektora morskiego i jego perspektyw rozwoju. Przedmiotem zainteresowania był przemysł okrętowy, offshore, infrastruktura portów i przemysłu morskiego, logistyka w transporcie morskim, żegludze morskiej i przybrzeżnej, żegludze śródlądowej i gospodarce wodnej, bezpieczeństwo i ochrona portów i żeglugi, ochrona środowiska, technologia dual use i edukacja.

Duże zainteresowanie zwiedzających budzili czołowi przedstawiciele sił zbrojnych i przemysłu zbrojeniowego z kraju i zagranicy.

Tematem jednej konferencji, której partnerem jest PGZ Stocznia Wojenna, był program MIECZNIK. Przypominamy krótko, że w ramach programu podpisanego w lipcu 2021 Polska ma otrzymać trzy fregaty dla Marynarki Wojennej RP – jest to największe w historii zamówienie dla krajowego przemysłu obronnego. O swoich doświadczeniach w budowie tych okrętów mówili przedstawiciele Babcock International Group, Navantia oraz Marine Systems.

Tematami innych interesujących konferencji były kontrowersyjna, choć budząca wiele nadziei, chińska inicjatywa Morskiego Jedwabnego Szlaku i szans Polski na styku Azji i Europy. Ponadto omówiony został projekt morskiej energetyki wiatrowej, na który w najbliższych latach mają zostać przekazane poważne środki z Krajowego Programu Odbudowy. Osobne konferencje przeznaczone zostały także na takie tematy jak Inwestycje kolejowe w kontekście transportu intermodalnego, dekarbonizacja żeglugi, zeroemisyjne statki i technologie.

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10