Kontakt

HOLTEX na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO

W dniach 21-24.09.2021 r w Gdańsku odbyły się 14 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO.

W programie znalazły się takie nowości jak pierwszy na świecie pociąg wodorowy Coradia iLint zaprezentowany przez firmę Alstom oraz pierwsza w Polsce lokomotywa wodorowa od naszego partnera – firmy PESA.

Targi TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie branży transportowej w Europie. W tym roku skupiło ono 500 wystawców z 25 krajów świata, którzy mogli się zaprezentować na powierzchni 36 tysięcy metrów kwadratowych.

Wodorowa lokomotywa od firmy PESA

Ogromne zainteresowanie targami to przejaw stale rosnącej mody na kolej, która jest najbardziej bezpiecznym, ekologicznym i odpornym na kryzysy środkiem transportu.

Branża kolejowa wciąż się rozwija, czego najlepszym dowodem jest lokomotywa wodorowa zaprezentowana przez naszego kontrahenta – firmę Pesa z Bydgoszczy. Jest to pierwszy taki pojazd w Europie i zaledwie drugi na świecie. Wyróżnia się nowoczesnym i przyszłościowym designem, cichą pracą i, co bardzo ważne, jest przyjazny dla środowiska.

lokomotywa wodorowa od PESA
lokomotywa wodorowa na targach TRAKO 2021

Zaprezentowany na targach model to prototyp, który będzie testowany u samego producenta, na torze próbnym w Żmigrodzie oraz u partnera firmy PESA PKN Orlen na torach w Płocku.
Pojazd, który mieliśmy okazję oglądać na targach to lokomotywa manewrowa, która może obsługiwać pojazdy w portach, fabrykach i innych bocznicach. Wyposażona jest w 175 kg zbiorniki wodoru, w silniki trakcyjne o mocy 4x180 kW oraz baterie trakcyjne typu LTO 167,6 kWh i ogniwa o mocy 2x85 kW.

Firma HOLTEX w branży kolejowej

Branża kolejowa to jeden z obszarów naszej działalności. Naszymi partnerami handlowymi w tym obszarze są m.in Pesa, ZNTK Mińsk Mazowiecki i Newag.
Dostarczamy wysokiej jakości materiały dla kolejnictwa, których przykładem jest płyta TEMAFIX SD. Jest to płyta wyprodukowana przez firmę Temac, która posiada pełną certyfikację.
Potwierdzona jest Certyfikatem Zgodności Wyrobu z wymaganiami normy: PN-EN 455-2+A1:2015-12 "Kolejnictwo - Ochrona przeciwpożarowa w pojazdach szynowych - Część 2: Wymagania dla materiałów i elementów w zakresie właściwości ogniowych". 

Więcej na temat płyt TEMAIX SD dowiesz się z naszego bloga z wpisu pt:”Ognioodporna płyta wygłuszająca z normą kolejową PN 45545-2”.

płyta wygłuszająca z normą kolejową TEMAFIX SD
płyta wygłuszająca w pojazdach szynowych

Nagroda dla Firmy Kolejowej Odpowiedzialnej Społecznie

Targi kolejowe to nie tylko miejsca wystawiennicze firm związanych z branżą kolejową. To także bogaty program debat i konferencji. Tradycją Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO są również prestiżowe konkursy, których rozstrzygnięcie następuje podczas gali. W tym roku odbyła się ona w Europejskim Centrum Solidarności.

Z tego miejsca pragniemy pogratulować kolejnemu naszemu kontrahentowi – firmie NEWAG, która wraz z firmą DELNER oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną zdobyła równorzędną nagrodę : Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie.

Taka nagroda należy się firmom, które angażują się we współpracę z lokalnymi społecznościami, prowadzą działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, dbają o swoich współpracowników oraz wykazują się uczciwością wobec swoich dostawców, klientów i partnerów. Oby tak dalej!

 

Stoisko firmy NEWAG - zdobywcy nagrody Firmy Kolejowej Odpowiedzialnej Społecznie

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10