Kontakt

HOLTEX na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO

W dniach 21-24.09.2021 r w Gdańsku odbyły się 14 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO.

W programie znalazły się takie nowości jak pierwszy na świecie pociąg wodorowy Coradia iLint zaprezentowany przez firmę Alstom oraz pierwsza w Polsce lokomotywa wodorowa od naszego partnera – firmy PESA.

Targi TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie branży transportowej w Europie. W tym roku skupiło ono 500 wystawców z 25 krajów świata, którzy mogli się zaprezentować na powierzchni 36 tysięcy metrów kwadratowych.

Wodorowa lokomotywa od firmy PESA

Ogromne zainteresowanie targami to przejaw stale rosnącej mody na kolej, która jest najbardziej bezpiecznym, ekologicznym i odpornym na kryzysy środkiem transportu.

Branża kolejowa wciąż się rozwija, czego najlepszym dowodem jest lokomotywa wodorowa zaprezentowana przez naszego kontrahenta – firmę Pesa z Bydgoszczy. Jest to pierwszy taki pojazd w Europie i zaledwie drugi na świecie. Wyróżnia się nowoczesnym i przyszłościowym designem, cichą pracą i, co bardzo ważne, jest przyjazny dla środowiska.

lokomotywa wodorowa od PESA
lokomotywa wodorowa na targach TRAKO 2021

Zaprezentowany na targach model to prototyp, który będzie testowany u samego producenta, na torze próbnym w Żmigrodzie oraz u partnera firmy PESA PKN Orlen na torach w Płocku.
Pojazd, który mieliśmy okazję oglądać na targach to lokomotywa manewrowa, która może obsługiwać pojazdy w portach, fabrykach i innych bocznicach. Wyposażona jest w 175 kg zbiorniki wodoru, w silniki trakcyjne o mocy 4x180 kW oraz baterie trakcyjne typu LTO 167,6 kWh i ogniwa o mocy 2x85 kW.

Firma HOLTEX w branży kolejowej

Branża kolejowa to jeden z obszarów naszej działalności. Naszymi partnerami handlowymi w tym obszarze są m.in Pesa, ZNTK Mińsk Mazowiecki i Newag.
Dostarczamy wysokiej jakości materiały dla kolejnictwa, których przykładem jest płyta TEMAFIX SD. Jest to płyta wyprodukowana przez firmę Temac, która posiada pełną certyfikację.
Potwierdzona jest Certyfikatem Zgodności Wyrobu z wymaganiami normy: PN-EN 455-2+A1:2015-12 "Kolejnictwo - Ochrona przeciwpożarowa w pojazdach szynowych - Część 2: Wymagania dla materiałów i elementów w zakresie właściwości ogniowych". 

Więcej na temat płyt TEMAIX SD dowiesz się z naszego bloga z wpisu pt:”Ognioodporna płyta wygłuszająca z normą kolejową PN 45545-2”.

płyta wygłuszająca z normą kolejową TEMAFIX SD
płyta wygłuszająca w pojazdach szynowych

Nagroda dla Firmy Kolejowej Odpowiedzialnej Społecznie

Targi kolejowe to nie tylko miejsca wystawiennicze firm związanych z branżą kolejową. To także bogaty program debat i konferencji. Tradycją Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO są również prestiżowe konkursy, których rozstrzygnięcie następuje podczas gali. W tym roku odbyła się ona w Europejskim Centrum Solidarności.

Z tego miejsca pragniemy pogratulować kolejnemu naszemu kontrahentowi – firmie NEWAG, która wraz z firmą DELNER oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną zdobyła równorzędną nagrodę : Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie.

Taka nagroda należy się firmom, które angażują się we współpracę z lokalnymi społecznościami, prowadzą działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, dbają o swoich współpracowników oraz wykazują się uczciwością wobec swoich dostawców, klientów i partnerów. Oby tak dalej!

 

Stoisko firmy NEWAG - zdobywcy nagrody Firmy Kolejowej Odpowiedzialnej Społecznie

Staniol, cynfolia, złotko, sreberko - zobacz możliwości jakie daje kolorowa folia aluminiowa w świecie oryginalnych opakowań, różnego rodzaju ozdób i artystycznego folkloru!

W dniach 21-24.09.2021 r w Gdańsku odbyły się 14 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Największą atrakcją i przełomem w branży kolejowej była zaprezentowana przez naszego kontrahenta lokomotywa wodorowa!

W dniach 6-8 września uczestniczyliśmy w XXI Targach Morskich i Konferencjach BALTEXPO 2021. Zobacz naszą relację z wydarzenia poświęconego przemysłowi stoczniowemu, które skupiło aż 116 wystawców europejskich!

Szanowni Klienci!
Informujemy o wzroście cen wprowadzonym przez jednego z naszych dostawców - firmę Gambit. Wejdź i zapoznaj się ze szczegółami.

Sprawdź przerwy w produkcji, które zapowiedzieli niektórzy z naszych kontrahentów!
Jednocześnie informujemy, iż firma Holtex pracuje przez cały okres wakacyjny!

Nowoczesna technologia w wielorazowej maseczce na twarz Livinguard - zabija bakterie i wirusy i zachowuje swoją skuteczność nawet przez 30 tygodni!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10