Kontakt

Gumowe płyty uszczelkarskie dla przemysłu spożywczego

Gumowe płyty uszczelkarskie to szeroka gama produktów. Stosowane są do wycinania uszczelek służących do tamowania wycieków różnego rodzaju mediów w instalacji. W przypadku gumowych płyt spożywczych niezbędną cechą jest bezpieczeństwo ich stosowania w kontakcie z żywnością i wodą pitną. Dlatego wybierając płytę uszczelkarską dla przemysłu spożywczego, należy upewnić się, czy posiada ona atest PZH. Nowoczesne płyty gumowe są nie tylko elastyczne i gładko przylegające do uszczelnianej powierzchni, ale także bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

 

Wybór uszczelniającej płyty gumowej spożywczej dla przemysłu spożywczego

Jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze płyty uszczelniającej dla przemysłu spożywczego jest kwestia bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością i wodą pitną. Dlatego przed zakupem warto upewnić się, czy płyta posiada atest higieniczny PZH, który jest świadectwem, że dany wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta, jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Przykładem takiej płyty uszczelkarskiej może być Temafast Economy lub Temasil NG.

Poniższa tabela to porównanie parametrów pracy płyty Temafast Economy i Temasil NG. Obie płyty uszczelkraskie dedykowane są dla branży spożywczej i posiadają atest PZH, jednak Temasil NG może pracować w wyższej temperaturze i ciśnieniu. Dlatego w branży spożywczej, tak samo jak w każdej innej, przy wyborze płyty należy wziąć pod uwagę także parametry pracy instalacji. 

Przyjazne dla zdrowia bezazbestowe płyty uszczelkarskie

Tak jak reszta naszych płyt uszczelniających, tak Temafast Economy i Temsil NG nie zawierają w swoim składzie azbestu. Azbesty są włóknistymi odmianami minerałów występujących w przyrodzie. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na rozciąganie, elastycznością i odpornością na działanie czynników chemicznych i fizycznych. Z racji swoich właściwości i niskiej ceny, przez wiele lat były szeroko stosowane z budownictwie, jednak badania potwierdzające jego szkodliwość dla zdrowia zmieniły ten stan rzeczy.

Obecne ustawodawstwo zakazuje używania azbestu we wszelkiego rodzaju wyrobach, dlatego bezazbestowe płyty uszczelkarskie są nie tylko bezpieczne dla środowiska i zdrowia człowieka, ale także spełniają wymogi prawne.

Rodzaj płyty / warunki pracy Temafast Economy Temasil NG
Maksymalne ciśnienie 4 MPa 10 MPa
Maksymalna temperatura chwilowa 210°C 400°C
Temperatura pracy ciągłej 140°C 250°C
Temperatura pracy ciągłej z parą wodną 120°C 200°C

Omówione płyty gumowe to produkty nowej generacji. Produkowane są z włókien mineralnych i specjalnych wypełniaczy, związanych ze sobą olejoodpornym kauczukiem NBR. Znajdziesz je u nas w ciągłej sprzedaży, dlatego zachęcamy do kontaktu i składania zamówień.

Zalety uszczelkarskich płyt gumowych w instalacjach spożywczych

płyta Temafast Economy

Gumowe płyty uszczelkarskie w przemyśle spożywczym mają takie same właściwości użytkowe jak płyty stosowane w pozostałych gałęziach przemysłu. Są to produkty nowej generacji, które charakteryzują się gładką powierzchnią.

Jednak ich przewagą nad tradycyjnymi płytami jest możliwość stosowania w instalacjach mających kontakt z wodą pitną i żywnością, dzięki czemu są przyjazne dla zdrowia i środowiska.

 

Czego możemy oczekiwać od dobrej płyty uszczelkarskiej?

 

  • Możliwość samodzielnego wycinania uszczelek o dowolnym kształcie.

  • Elastyczność i dobre dopasowanie nawet do idealnie gładkiej powierzchni.

  • Skuteczność w wymagających warunkach pracy, takich jak wysokie ciśnienie i temperatura.

  • Wysoka skuteczność uszczelnienia takich mediów jak woda, powietrze, gaz i różnego rodzaju czynników agresywnych, takich jak kwasy i zasady.

płyta Temasil NG

Ponieważ przemysł spożywczy wymaga niezbędnych atestów bezpieczeństwa, podczas wyboru właściwej płyty uszczelkarskiej należy wziąć pod uwagę nie tylko jej właściwości mechaniczne i pracę w danym ciśnieniu i temperaturze, ale także opatrzenie płyty atestem PZH. Wówczas zyskamy pewność, że uszczelnienie nie tylko spełni swoją funkcję w instalacji, lecz będzie również bezpieczne i nie narazi personelu na utratę zdrowia.

 

Płyty uszczelniające dedykowane dla branży spożywczej to tylko część naszego asortymentu. Znajdziesz u nas różne rodzaje płyt gumowych, przeznaczonych do pracy w każdych warunkach.

 

Możesz wybierać między płytami gumowymi niskoparametrowymi przeznaczonymi do uszczelniania wody, a płytami pracującymi w wysokiej temperaturze i ciśnieniu z agresywnymi mediami chemicznymi lub abrazyjnymi.

 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie doradzamy w wyborze odpowiedniego produktu, biorąc pod uwagę warunki w jakiej pracuje dana instalacja oraz rodzaj przesyłanego w niej medium. 

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10