Kontakt

Folia aluminiowa na grilla

Po długiej zimie nastał długo wyczekiwany sezon letni. Na wielu domowych podwórkach i kąpieliskach unosi się kuszący zapach grillowanych potraw. Coraz bardziej popularne stają się wyszukane szaszłyki, warzywa i ryby a oprócz dobrego smaku potraw, zależy nam także na ich walorach zdrowotnych. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniu, jakie przynosi folia aluminiowa. Stanowi ona skuteczne zabezpieczenie przed niebezpiecznymi związkami chemicznymi, które powstają w wyniku kapiącego tłuszczu na rozżarzone węgle.

Aluminiowe foremki dla zdrowia grillowanych potraw

Jedną z najważniejszych zasad zdrowego grillowania jest niedopuszczenie do zwęglenia się potraw. Wytwarzają się wówczas substancje zwane WWA, czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które mogą mieć działanie rakotwórcze i przyczyniają się do szybszego starzenia organizmu. Substancje te wytwarzają się także podczas kontaktu kapiącego z mięsa tłuszczu z rozżarzonymi węglami, a następnie osadzają się na grillowanych potrawach. Dlatego wskazane jest używanie aluminiowych foremek, takich jak tacki i różnego rodzaju miseczki, które chronią nasze potrawy przed kontaktem z rakotwórczymi substancjami. Dzięki dostępności tego rodzaju pojemników w wielu wariantach i rozmiarach możliwe jest przygotowanie każdej potrawy. Mamy wówczas pewność, że przygotowane mięso nie tylko zachowa wszystkie walory smakowe i dietetyczne, ale będzie także zdrowe i wolne od szkodliwych związków chemicznych.

foremki z folii aluminiowej
foremki z folii aluminiowej
folia aluminiowa w arkuszach
folia aluminiowa w arkuszach 

W jaki sposób grillować?

Najczęściej pojawiające się wątpliwości to: czy folia aluminiowa nadaje się na grilla elektrycznego i która strona folii aluminiowej odpowiada za lepiej przyrządzoną potrawę.

Jeśli chodzi o rodzaj grilla, to nie ma przeciwwskazań, aby grillować w folii na grillu elektrycznym. Są natomiast zalety w postaci aromatycznych i soczystych dań. Nie bez znaczenia jest też strona folii. Należy zawijać je lśniącą stroną do wewnątrz, dzięki czemu ciepło przejdzie z rusztu do środka potrawy.

Folia aluminiowa w przemyśle spożywczym

Obecnie folia aluminiowa jest bardzo popularnym artykułem, stosowanym w przemyśle spożywczym. Wykorzystywana jest między innymi do:

  • Pakowania potraw wymagających izolacji od czynników zewnętrznych, na przykład ser czy masło. W przypadku masła używa się folii aluminiowej laminowanej papierem.

  • Pakowania potraw w gastronomii. W tym przypadku najczęściej używa się folii w rolkach lub arkuszach. Na potrzeby branży gastronomicznej produkuje się folie w różnych kolorach, z możliwością perforacji i nadruku, w zależności od indywidualnych upodobań i potrzeb.

  • Folii aluminiowej używa się także do produkcji omawianych wyżej foremek i tacek grillowych, które chronią potrawy przed szkodliwymi substancjami chemicznymi.

Oprócz przemysłu spożywczego folia aluminiowa znajduje zastosowanie także w budownictwie, lotnictwie, przemyśle obuwniczym, kosmetycznym, fryzjerskim i w wielu innych, gdzie wykorzystuje się jej właściwości izolacyjne i plastyczne

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10