Kontakt

Folia aluminiowa do sauny

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na budowę domowych saun. Jednym z niezbędnych akcesoriów dla takiego przedsięwzięcia jest folia aluminiowa do sauny, która odbija ciepło do środka kabiny, chroni pomieszczenie przed wychłodzeniem oraz przenikaniem wilgoci na zewnątrz (w przypadku sauny parowej). Jest to laminat papieru celulozowego oraz aluminium, który umieszcza się między boazerią a wełną mineralną.

Rola folii aluminiowej do sauny

O zaletach i walorach zdrowotnych sauny nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Do podstawowych z nich należą oczyszczanie organizmu i skóry, wzmocnienie odporności, szybsza przemiana materii i działanie odprężające. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na budowę sauny we własnym domu. Takie rozwiązanie doceniają zwłaszcza ci, którzy borykają się z problemem braku czasu i nie mogą sobie pozwolić na regularne wizyty w publicznej saunie.

Jednym z warunków prawidłowego i bezpiecznego działania sauny są właściwie dobrane materiały. Jednym z nich jest folia aluminiowa do izolacji sauny, która spełnia trzy podstawowe funkcje:

  • tworzy ekran termiczny, który odbija ciepło do wnętrza sauny

  • zapobiega wychłodzeniu pomieszczenia

  • w przypadku sauny mokrej zapobiega wydostaniu się wilgoci na zewnątrz

Jednak aby folia aluminiowa prawidłowo odgrywała swoją rolę izolacyjną, należy ją bardzo starannie zamontować, zwłaszcza w miejscu łączeń. Warto tutaj zrobić około 15-centymetrowe zakładki, które zakleja się samoprzylepną taśmą aluminiową. Dzięki temu ściany wyłożone folią będą szczelne, co jest warunkiem skuteczności każdej sauny.

Jak wybrać folię aluminiową do sauny?

folia aluminiowa paroizolacyjna
folia aluminiowa paroizolacyjna

Folia aluminiowa jest produktem, który posiada wyjątkowo wiele zastosowań, a w zależności od przeznaczenia występuje w różnych rodzajach. W przypadku izolacji saun stosuje się folię aluminiową laminowaną papierem. Jest to specjalny laminat składający się z rdzenia celulozowego i warstwy aluminium. Umieszcza się ją między boazerią a wełną mineralną, stroną aluminiową do wewnątrz kabiny. Jest to niezbędny element domowej sauny, który stanowi izolację cieplną oraz przeciwwilgociową pomieszczenia.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie domowej sauny, czyli wpływ na zdrowie, do jej budowy należy wybierać tylko sprawdzone produkty o wysokiej jakości.

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10