Kontakt

Brezent ognioodporny

Brezent ognioodporny jest grubą i mocną tkaniną, która dzięki odpowiedniej impregnacji posiada właściwości samogasnące. Nie rozprzestrzenia ognia i stosowany jest do pracy w wysokich temperaturach. Brezent trudnopalny doskonale nadaje się zatem jako element do produkcji odzieży ochronnej, czy jako materiał do produkcji zasłon przemysłowych, plandek ognioodpornych w przemyśle i budownictwie itp.

Właściwości ochronne brezentu ognioodpornego

brezent ognioodporny
brezent ognioodporny

Ponieważ brezent jest wyjątkowo trwałą i grubą tkaniną, z powodzeniem wykorzystywany jest do produkcji namiotów, plandek, kurtyn, pokrowców, plecaków czy osłon stanowisk pracy (na przykład spawalniczych) lub ciągów technologicznych. Brezent ognioodporny wzbogacony jest dodatkowo o impregnację przeciwogniową. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowany do krycia powierzchni narażonych na pożary, płomień itp. Plandeki ognioodporne mogą być również stosowane jako ochrona przed elektrycznością statyczną.

Podobnie jak brezent bez impregnacji przeciwogniowej, składa się on z włókien naturalnych (lnianych lub bawełnianych), jest bardzo trwały i oddychający. Brezent ognioodporny używany jest także w zakładach produkujących odzież roboczą do pracy w wysokich temperaturach. Tkanina brezentowa stanowi w takiej odzieży wkładki wzmacniające.
Oprócz właściwości przeciwogniowych brezent trudnopalny posiada takie same zalety i właściwości jak inne rodzaje brezentu z włókien naturalnych.

Brezent ognioodporny i inne rodzaje tkaniny brezentowej

W zależności od przeznaczenia, na rynku dostępne są różne rodzaje brezentu. Jeśli nie ma konieczności zastosowania brezentu ognioodpornego, dostępne są takie rodzaje tej tkaniny jak:

Brezent lniany KHAKI wodoodporny, ognioodporny i przeciwgnilny
  • brezent lniany surowy

  • brezent lniany z impregnacją wodoodporną i przeciwgnilną – zwykle występuje on w kolorze naturalnego lnu lub w kolorze khaki

  • brezent lniany wodoodporny, przeciwgnilny i przeciwogniowy

  • brezent bawełniany surowy

  • brezent bawełniany z impregnacją wodoodporną i przeciwgnilną, który najczęściej występuje w kolorze khaki i naturalnego lnu, oraz w czarnym

  • brezent bawełniany z dodatkiem polipropylenu, który nadaje tkaninie większą wytrzymałość mechaniczną

  • brezent bawełniano - polipropylenowy z impregnacją wodoodporną i przeciwgnilną

Wszystkie rodzaje brezentu charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną. Występują w postaci surowej lub impregnowanej, w celu uzyskania pożądanych właściwości: ognioodpornych, wodoodpornych lub przeciwgnilnych. Brezent składa się z naturalnych włókien bawełnianych lub lnianych, jednak w celu podniesienia jego parametrów wytrzymałościowych, może być wzbogacony polipropylenem.

Sprawdź zastosowania i potencjał włókna szklanego ciętego - kluczowego elementu w przemyśle i budownictwie.
Dowiedz się, dlaczego włókno szklane to nie tylko materiał, ale również fundament innowacji i trwałości w projektach technicznych.

Brezent lniany i bawełniany mają wiele podobieństw, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach. Wybór między jedną tkaniną a drugą zależy od konkretnego zastosowania i preferencji użytkownika.
Wejdź i zobacz jakie są kluczowe różnice i jakie podobieństwa między brezentem lnianym a bawełnianym.

Polifluorek winylidenu (PVDF) i teflon (PTFE) to dwa wyjątkowe polimery fluorowęglowodorowe. Obydwa odgrywają ważną rolę w świecie tworzyw konstrukcyjnych.

Zobacz jakie są między nimi różnice i podobieństwa. Kiedy warto zastosować PTFE a kiedy PVDF?

Nieustanne poszukiwanie nowych kontaktów i innowacyjnych produktów tym razem zaprowadziło nas prosto do Frankfurtu na prestiżowe targi Techtextil!
I jak zwykle wracamy z nowościami. Zobacz krótką relację z targów i sprawdź, czego możesz spodziewać się u nas w przyszłości!

Za nami kolejne ciekawe targi, dzięki którym poszerzamy ofertę w nowe, innowacyjne produkty i nawiązujemy nowe kontakty z ważnymi dostawcami. Tym razem Targi JEC World w Paryżu – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kompozytów. Nie wracamy z pustymi rękami!

Targi KOMPOZYT-EXPO® to jedyne targi w Polsce poświęcone wyłącznie branży technologii kompozytowych. Za nami 12 edycja, która zaowocowała dla nas nowymi cennymi kontaktami i produktami.
Wejdź i zobacz więcej!

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego asortymentu?

DZIAŁ HANDLOWY

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00

Nasi partnerzy

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10